امروز دوشنبه 27 دی 1400

معاون توسعه مدیریت استانداری خوزستان: نگاه تشریفاتی به پژوهش در دستگاه‌های اجرایی باید تغییر کند

تاریخ ارسال : 14 دی 00

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان به نقل از خبرگزاری ایسنا-خوزستان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: منابع و اعتبارات پژوهش باید به هر نحوی تامین شود زیرا یکی از مشکلات متولیان امر پژوهش، اختصاص پایین اعتبارات پژوهشی است که باید این اعتبارات افزایش یابند.

سید احمد موالی‌زاده در اختتامیه هفته پژوهش که امروز (۱۴ دی‌ماه) برگزار شد ، اظهار کرد: امسال بنا نداشتیم نمایشگاه هفته پژوهش را برگزار کنیم؛ جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شده بود که اعضای شورا عنوان کردند به دلیل مسائل مالی امکان برگزاری این نمایشگاه را ندارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این در حالی است که یک سال شاهد فعالیت پژوهشگران و فناوران جوانی بودیم که نیاز به حمایت دارند و تمام هم و غم‌شان این است که در سال یک نمایشگاه برگزار شود تا کار خود را به نمایش بگذارند و فراهم نکردن این بستر برای آن‌ها بسیار حیف بود بنابراین برای برگزاری این نمایشگاه تلاش و این کار انجام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان با اشاره به دستاوردهای این نمایشگاه، بیان کرد: هفته پژوهش و فناوری به منظور فرهنگ‌سازی پژوهش در اقصی نقاط و اقشار مختلف است؛ این موضوع باید در تمام اقشار عملیاتی شود که نتیجه آن هفته پژوهش می‌شود. 

موالی‌زاده افزود: پژوهش و فناوری بین نوجوانان و کودکان بسیار مهم است و شاید این موضوع  تا حدودی مغفول مانده است؛ اگر این  موضوع بین نوجوانان و کودکان نهادینه شود دیگر نیاز به تلاش زیادی در سن بزرگسالی وجود ندارد. می‌توان این کار را از مهدهای کودک در قالب خلاقیت و ارائه ایده آغاز کرد که این موضوع در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه موضوعات پژوهش و فناوری باید آسیب‌شناسی و عارضه‌یابی و برطرف شوند، گفت: از وضع موجود در این زمینه راضی نیستیم؛ چرا باید به وضع موجود راضی باشیم؟

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان با تاکید بر پژوهش‌های کاربردی برای رفع مشکلات، افزود: پژوهش بین دستگاه‌های اجرایی خوزستان ضعیف و موضوعی تشریفاتی است و این مساله به برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران کلان استان برمی‌گردد. علت نگاه تشریفاتی به پژوهش این است که مشکلات و عارضه‌های دستگاه‌ها در امر پژوهش نقشی ندارند. باید نگاه تشریفاتی به پژوهش در دستگاه‌های اجرایی تغییر کند و این موضوع زمانی که پژوهش مشکلی از مشکلات استان را برطرف می‌کند، نهادینه می‌شود.

موالی‌زاده گفت: در این نمایشگاه، پارک علم و فناوری ایده خوبی ارائه دادند و عنوان شد به جای اینکه بگوییم چنین فناوری انجام دادیم، بگوییم این مشکلات در دستگاه‌ها وجود دارد و باید در قالب پژوهش برطرف شوند؛ در این زمینه باید کار کرد زیرا بیشتر می‌تواند نقش پژوهش را در دستگاه‌های اجرایی نهادینه کند. 

وی بیان کرد: منابع و اعتبارات پژوهش باید به هر نحوی تامین شود زیرا یکی از مشکلات متولیان امر پژوهش، اختصاص پایین اعتبارات پژوهشی است که باید این اعتبارات افزایش یابند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان افزود: خوزستان، استانی صنعتی است و می‌تواند استان فناور باشد که در این خصوص باید پیگیری‌ها انجام و اعتبارات تامین شود.

وی گفت: نباید نگاه‌مان تنها به هفته پژوهش باشد بلکه باید در طول سال به این موضوع توجه و نگاه شود، یعنی از هم اکنون باید استارت هفته پژوهش سال آینده زده شود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان: تشکیل پنل تخصصی اعلام نیاز صنایع خوزستان و چاره‌اندیشی برای آن‌ها

تاریخ ارسال : 14 دی 00

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان به نقل از ایسنا-خوزستان ئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اختصاص بخشی از نمایشگاه هفته پژوهش امسال به نمایشگاه معکوس گفت: در نمایشگاه معکوس، صنایع نیاز خود را عرضه کردند ‌و یک پنل تخصصی برای اعلام نیاز صنایع و چاره‌اندیشی برای آن‌ها تشکیل شد.

ایرج کاظمی‌نژاد در اختتامیه هفته پژوهش که امروز (۱۴ دی‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش امسال تلاش شد که نمایشگاه فن بازار، پررنگ‌تر از گذشته برگزار شود؛ خوشبختانه این موضوع محقق شد و بخش اعظمی از نمایشگاه هفته پژوهش به فن بازار شامل ۲۲ کانتر شامل استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور و دانش بنیان اختصاص یافت.

 وی افزود: بخشی از نمایشگاه به نمایشگاه معکوس اختصاص یافت که برای دومین بار در سطح استان و کشور برگزار شد. در نمایشگاه معکوس، صنایع نیاز خود را عرضه کردند ‌و یک پنل تخصصی برای اعلام نیاز صنایع و چاره‌اندیشی برای آن‌ها تشکیل شد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در نمایشگاه معکوس سال ۹۸، حدود شش قرارداد بسیار خوب صنعتی حاصل شد و نیاز استان خوزستان در حوزه‌های مطرح‌شده برطرف شد و برای محصولات فناورانه، بازار محصول ایجاد شد.

کاظمی‌نژاد افزود: خوشبختانه این موضوع در سال جاری نیز در نمایشگاه هفته پژوهش انجام شد و در پنل‌های تخصصی نمایشگاه، تعدادی دوره‌های آموزشی داشتیم که استقبال بسیار خوبی از آن‌ها به عمل آمد.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان : صنایع خوزستان نیازهای خود را به فن آوران جوان ارائه کنند

تاریخ ارسال : 10 دی 00

 رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: صنایع استان نیازهای فنی خود را به فن آوران جوان ارائه کنند چون دردوران تحریم ها هیچ راهی جز تامین نیازهای فنی خود در داخل کشور نداریم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان به نقل از خبرگزاری ایرنا، ایرج کاظمی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فنی استان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز افزود: همه صنایع فعال در بخش های نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد و دیگر بخش های صنایع خوزستان نیازهای خود را به فن آوران جوان ارائه دهند تا فن آوران بومی استان فعالیت های خود را منطبق با نیازهای صنایع بازتعریف و عملیاتی کنند.
وی با اشاره به ظرفیت های متنوع فن آوری در پارک علم و فناوری خوزستان و اینکه در سال های اخیر فرصت های مناسبی برای برون رفت صنایع از مشکلات فنی ایجاد شده است افزود:صنایع استان باید نیازهای فنی خود را اعلام کنند تا فن آوران جوان و شرکت های دانش بنیان که تعداد آنان در پارک علم و فناوری به ۲۶۲ شرکت می رسد و در بخش های مختلف فنی نیز فعال هستند بتوانند در توسعه صنایع و تامین نیازهای فنی آن اثرگذار باشند.
رییس پارک علم و فناوری خوزستان در ادامه با بیان اینکه تحریم های ظالمانه در بخشی از صنایع آسیب زده ولی در از سویی فشار تحریم ها باعث شده جوانان خلاق و مبتکر در حوزه رفع نیازهای فنی و صنعتی تاثیرگذار باشند افزود: صنایع به جوانان اعتماد کنند تا فضا برای بسترسازی فعالیت بیشتر جوانان فن آور در حوزه صنعت فراهم شود.
کاظمی نژاد با اشاره به اینکه چشم انداز ما در حوزه فناوری در سال ۱۴۰۴، تبدیل شدن به قطب نخست فناوری در منطقه است افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس و عراق که از حوزه علم و فناوری در مقایسه با کشور ما بسیار عقب هستند بازار مناسبی برای حضور فن آوران خوزستان هستد.      
به گفته وی هم اکنون ۲ هزار و ۲۰۰ فن آور جوان در پارک علم و فن آوری خوزستان مشغول کار و فعالیت علمی و فنی هستند.
به گزارش ایرنا نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان خوزستان که وروز سه شنبه در محل نمایشگاه بین المللی اهواز گشایش یافته بود پنجشنبه شب به کار خود پایان داد.
در این نمایشگاه ۲۲ شرکت دانش بنیان با گرایش "فن بازار" حضور داشتند ضمن آنکه ۲۰دستگاه اجرایی از جمله دانشگاه شهید چمران، شهرک های صنعتی استان ، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ، بنادر و دریانوردی خوزستان آخرین دستاوردها و نیازهای فنی خود ارائه کردند.
این نخستین نمایشگاه پس ازهمه گیری ویروس کرونا بود که با رعایت شیوه های نامه های بهداشتی در اهواز برگزار شد. نمایشگاه بعدی ۱۵دی ماه با ارائه قطعات خودرو به مدت سه روز در محل نمایشگاه بین المللی اهواز برپا خواهد شد.

استاندار خوزستان؛ کلیه فعالیت‌ها و صنایع از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند

تاریخ ارسال : 09 دی 00

استاندار خوزستان در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با حضور در غرفه پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها گفت: در این راستا یک بخشنامه برای کلیه صنایع، فعالیت ها و شرکت ها ارسال کرده ایم تا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان به بهترین شکل استفاده شود.

دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان امروز (۹ دی ماه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان خوزستان اظهار کرد: توسعه در دنیا، مبتنی بر دانش است، باید تولیدات را مبتنی بر دانش کنیم.

وی افزود: این موضوع در دستور کار کشور و دولت قرار دارد و طبیعتا در استان خوزستان نیز این مسیر دنبال می شود تا بتوانیم شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها را مورد حمایت قرار دهیم.

استاندار خوزستان گفت: به شرکت های مختلف توصیه می کنیم که از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها استفاده کنند.

خلیلیان بیان کرد: در قسمتی از این نمایشگاه مشاهده شد که فن بازار وجود دارد و شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها می توانند آن چیزی که از نظر دانش بنیان به آن دستیابی پیدا کرده را ارائه و بازاریابی کنند.

وی عنوان کرد: به نظر بنده این اقدام، خوب و یک نوآوری است تا ما بتوانیم ارتباط خوبی را در بین بخش صنعت، کشاورزی، فن بازار، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به وجود بیاوریم.

استاندار خوزستان گفت: در این مسیر هر نوع حمایتی که نیاز باشد، دولت خودش را موظف می داند که از فن بازار ها، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان انجام دهد.

خلیلیان تصریح کرد: در این راستا، یک بخشنامه برای کلیه صنایع، فعالیت ها و شرکت ها ارسال کرده ایم تا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان به بهترین شکل استفاده شود.

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و نهمین فن بازار استان خوزستان افتتاح شد

تاریخ ارسال : 07 دی 00

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و نهمین فن بازار استان خوزستان صبح امروز، سه شنبه 7 دیماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خوزستان توسط دکتر نیکو، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان، دکتر موالی زاده، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان و دکتر کاظمی نژاد، رییس پارک علم و فناوری خوزستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، این نمایشگاه از تاریخ 7 تا 9 دیماه برای بازدید عموم دایر می باشد.در این دوره از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری 20 دستگاه اجرایی، دانشگاه، موسسات تحقیقاتی و صنایع مختلف شرکت نموده و برخی از دستاوردهای پژوهشی خود را ارائه خواهند کرد. همچنین در این نمایشگاه 20 شرکت دانش بنیان از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان در قالب نمایشگاه فن بازار حاضر شده و محصولات خود را به نمایش خواهند گذاشت.

در حاشیه این نمایشگاه، تعداد 6 کارگاه آموزشی و جلسات اعلام نیازهای فناورانه صنایع مختلف تحت عنوان نمایشگاه معکوس در غرفه پارک علم و فناوری در طول 3 روز برگزار می شود.

 

برگزاری بیست و دومین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی و فناوری و فن بازار خوزستان

تاریخ ارسال : 06 دی 00

نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری و دستاورد‌های پژوهشی سال ۱۴۰۰ از ۷ دی‌ماه به مدت 3 روز در اهواز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان، با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، اظهار کرد: نمایشگاه هفته پژوهش ۷ تا ۹ دی‌ماه به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان در سالن خلیج فارس به صورت حضوری برگزار خواهد شد. افتتاحیه این نمایشگاه هفتم دی برگزار می‌شود.
دکتر ایرج کاظمی‌نژاد ادامه داد: اجراکننده این نمایشگاه پارک علم و فناوری خوزستان است و ۲۰ دستگاه اجرایی، سازمان، دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد و دستاورد‌های پژوهشی و فناوری خود را ارائه خواهند داد. همچنین در این نمایشگاه تعداد 20 شرکت دانش بنیان و واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان در قالب نمایشگاه فن بازار جهت ارائه محصولات خود حضور پیدا می کنند.

 

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان افزود: این نمایشگاه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر (از ساعت ۹ تا ۱۳ و از ۱۶ تا ۲۰) برپا خواهد شد.

 

پارک علم و فناوری خوزستان در میان غرفه‌های برتر بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی 1400

تاریخ ارسال : 27 آذر 00

دبیرخانه اجرایی ستاد ملی برگزاری هفته پژوهش و فناوری سال ۱۴۰۰، اسامی غرفه‌های برتر بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، بر اساس اعلام ستاد ملی پژوهش و فناوری، از میان غرفه‌های حاضر در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که از ۲۳ الی ۲۵ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، ۲۶ غرفه به عنوان غرفه برتر معرفی شدند.

ارائه مناسب فناوری‌ها در غرفه‌ها، فناوری‌های ثبت شده در سامانه ایران تک، حضور مسئولین و صاحبان فناوری در غرفه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و غرفه آرایی، از جمله شاخص‌های ارزیابی در این دوره از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار بود.

به نقل از وزارت علوم، اسامی غرفه‌ها به شرح ذیل است و جایگاه اسامی بر اساس رتبه‌بندی ترتیبی نیست.

رونمایی از محصولات شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری خوزستان در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ملی 1400

تاریخ ارسال : 26 آذر 00

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ملی امسال بصورت حضوری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور 19 دانشگاه، 17 پژوهشگاه، 32 پارک علم و فناوری و مرکز رشد و همچنین 14 شرکت و سازمان در تاریخ 23 الی 26 آذر ماه برگزار گردید. در این نمایشگاه، غرفه پارک علم و فناوری خوزستان،از محصولات و دستاوردهای 11 شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در این پارک رونمایی و به نمایش عموم گذاشته شد. در این میان شرکت دانش بنیان آوان طب از شرکت های مستقر در پارک خوزستان از محصول جدید خود تحت عنوان دستگاه آرگون پلاسما که شامل 4 دستگاه در یک پیکیج الکتروسرجری که جهت انسداد عروق حین عمل جراحی مورد استفاده در کلیه بیمارستان ها و درمانگاه های کشور، رونمایی کرد. همچنین شرکت های دانش بنیان دزالکترونیک جنوب، کاوشگران طلای سیاه، آرمان سازان هوشمند رابو با رونمایی از محصولات خود، حضوری فعال در نمایشگاه امسال داشتند.

گفتنی است در طی این نمایشگاه، مسئولان و شخصیت های مختلف علمی و اجرایی کشور  از جمله دکتر سورنا ستاری، معاون علمی رئیس جمهور، دکتر احمد وحیدی، وزیر کشور، دکتر زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دستاوردهای غرفه پارک علم و فناوری خوزستان بازدید کردند.

در خاتمه این نمایشگاه  غرفه پارک علم و فناوری خوزستان موفق شد بر اساس شاخص های ارزیابی و کسب امتیاز عالی از سوی کمیته اجرایی نمایشگاه به عنوان غرفه برتر و منتخب معرفی و انتخاب گردد.

 

 

بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از غرفه پارک علم و فناوری خوزستان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، قناوری و فن بازار ملی 1400

تاریخ ارسال : 25 آذر 00

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در بیست‌‌ و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار ملی ایران از غرفه پارک علم و فناوری خوزستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، در سومین روز از برگزاری بیست‌‌ و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار ملی ایران، دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در غرفه پارک علم و فناوری خوزستان، از نزدیک با آخرین دستاوردهای واحدهای فناور و دانش‌بنیان عضو این پارک آشنا شد.

در این نمایشگاه، تعداد 11 محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک خوزستان ارائه و مورد نمایش عموم قرار گرفته است.

 

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور

تاریخ ارسال : 15 آذر 00

یست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار ۱۴۰۰، از صبح روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ تا روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن͏ بازار به منظور ارائه آخرین یافته های فناورانه در دستگاه͏ های اجرایی، دانشگاه͏ ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت͏ های دانش͏ بنیان در حوزه͏ های مختلف از تاریخ ۲۳ آذرماه الی ۲۶ آذرماه ۱۴۰۰، همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل برگزار می شود.

 

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33363670 - 33330372
  • فکس : (061) 33362778
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • انتقادات و شکایات (تماس مستقیم با مدیر حراست)

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 124 داخلی
  • فکس : (061) 33366745
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات