امروز سه شنبه 29 مرداد 1398

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

تاریخ ارسال : 26 مرداد 98

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین، برنامه توسعه اشتغال اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان صبح امروز ۲۶ مردادماه ۹۸ در سالن جلسات پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این کارگاه برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان در جهت توسعه اشتغال ارایه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حمایت از توسعه اشتغال زایی در شرکت های نوپای حوزه فاوا، حمایت از ایجاد شتابدهنده های سازمانی، حمایت از اسجاد سرمایه گذاری جسورانه شرکتی، حمایت از توسعه پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات، حمایت از عرضه کننده محصول در پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات و حمایت از به کار گیری نیروی انسانی در اصناف حوزه فاوا از جمله برنامه های این اداره کل می باشد که در این کارگاه ارایه و مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش تصویری این کارگاه را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20108

حضور پارک علم و فناوری خوزستان در نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان

تاریخ ارسال : 25 مرداد 98

نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان به کار خود پایان داد.

اولین نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان از ۲۳ مرداد ماه ۹۸ به مدت ۳ روز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد که پارک علم و فناوری خوزستان نیز در آن حضوری پر رنگ داشت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان این نمایشگاه جهت آشنایی بیشتر شرکت ها با ظرفیت شرکت های فولادی و نیز توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور جهت تعامل سازنده در راستای بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز برگزار شد.

گزارش تصویری این نمایشگاه را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20109

 

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است

تاریخ ارسال : 25 مرداد 98

در نشست مشاور مدیرعامل بنیاد برکت کشور با سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان مطرح شد: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه ها اصلی در جامعه کنونی ما محسوب می شود گفت: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با مشاور مدیرعامل بنیاد برکت کشور که صبح امروز 23 مردادماه در حوزه ریاست پارک برگزار شد- بیان کرد: هر حمایت مالی که از شرکت های عضو پارک می شود گامی برای ارتقای آن شرکت محسوب شده که ارتقای شرکت برابر با ایجاد اشتغال است.

وی ادامه داد: معافیت های بیمه ای و مالیاتی، ترک تشریفات، تسهیلات به صورت وام با درصد سود پایین از جمله برخی حمایت های پارک از شرکت ها به حساب می آیند و لزوم این حمایت ها این است که فعالیت این شرکت ها مبتنی بر فناوری باشد.    

کاظمی نژاد افزود: پارک یک تسهیل کننده مسیر در حوزه فناوری برای شرکت ها بوده و در مجموع تلاش دارد مسیر را برای این شرکت ها هموار کند.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه مبنای فعالیت شرکت های پارکعلم و فناوری دانش و علم است بر همین اساس شرکت های سالم و آینده داری هستند گفت: نبود فضای ملکی یکی از معضلات اصلی پارک و باعث عدم تمرکز شرکت ها در یک نقطه واحد شده است. هرجند در تلاش هستیم این معضل را برطرف کنیم.

در پایان این نشست قرار شد هر شرکتی از پارک علم و فناوری خوزستان که طرح اشتغال زایی داشته و مورد تایید پارک قرار گرفته باشد مورد حمایت بنیاد برکت قرار گیرد.

چهاردهمین نشست کمیسیون دائمی هیات امنای منطقه چهار فناوری برگزار شد

تاریخ ارسال : 16 مرداد 98

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان چهاردهمین نشست کمیسیون دائمی هیات امنای منطقه چهار فناوری صبح امروز 16 مردادماه 98 در سالن نشست های پارک برگزار شد.

در این نشست در خصوص بودجه تفصیلی سال 97 و 98 و اخد مجور خرید پارک علم و فناوری بحث و تبادل نظر شد.

سرپرست پارک علم و فناوری در نشست با کنسرسیوم نفت، گاز و پتروشیمی؛ نبود فضای کالبدی معضل اصلی پارک علم وفناوری خوزستان است

تاریخ ارسال : 14 مرداد 98

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم تا محل مناسبی را برای توسعه فضای فیزیکی پارک در مرکزیت شهر اهواز فراهم کنیم گفت: نبود فضای کالبدی معضل اصلی پارک علم وفناوری استان است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با کنسرسیوم نفت، گاز و پتروشیمی پارک علم وفناوری که 14 مردادماه 98 در سالن نشست های پارک برگزار شد، بیان کرد: پارک علم و فناوری از صفر و با یک برگ کاغذ به عنوان مجوز شروع شد. وضعیت کنونی نشان دهنده آن است که تلاش های زیادی برای توسعه آن صورت گرفته است و باید از زحمات و تلاش های دکتر بابک مختاری رییس سابق پارک تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه موجودیت پارک علم و فناوری با وجود شرکت های مستقر معنا پیدا می کند ادامه داد: استراتژی ما تعامل با شرکت ها است و تلاش ما افزایش ایده های نو و افزایش رضایت مندی آن هاست هرچند این یک مساله دوطرفه است و برای رسیدن به این مهم هردو باید تلاش کنیم.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان گفت: اولین اقدامی که بعد از انتصاب جزو برنامه هایم بود و اجرایی شد اخذ مصوبه صندوق پژوهش و فناوری بود که خوشبختانه توسط صندوق نوآوری و شکوفایی این مصوبه اخذ شده و به دنبال  تشکیل این صندوق قول حمایت دو میلیارد تومانی از معاونت علمی و فناوری داده شده است که امیدواریم به زودی محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت کنسرسیوم ها در بازار رقابتی کنونی خاطرنشان کرد: در بازار رقابتی که وجود دارد یک شرکت ضمن اینکه باید ساختار و ساز و کار مشخصی داشته باشد می تواند با همکاری های مشترک در قالب کنسرسیوم سهم بیشتری را از بازار جذب کنند و در این راستا شرکت ها باید کنسرسیوم را جدی تر بگیریند.

کاظمی نژاد ادامه داد: شرکت های مستقر باید با انجام تعهدات خود مطابق با مفاد قراردادهای منعقده اعتماد صنعت را به خود جلب نمایند و تلاش کنند کار و پروژه ای از استان بیرون نرود.

وی با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته نشست های زیادی با سازمان ها و ارگان های مختلف برگزار کرده ایم، افزود: از نشست با شهرداری اهواز گرفته تا شرکت فولاد خوزستان و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و به طور کلی برگزاری بیش از 10 نشست مهم در راستای ارتقای سطح همکاری های پارک با سازمان ها و صنایع مختلف که همگی خروجی خوبی داشته اند و منجر به عقد تفاهم نامه همکاری و یا تاکید بر توسعه همکاری ها شده است.

کاظمی نژاد در این خصوص ادامه داد: توسعه این همکاری ها منجر به رونق کسب و کار و کمک به حل معضل بیکاری که دغدغه اصلی کشور است می شود و ضروری است که همه ارگان ها وسازمان ها در این راستا کمک کنند.

برای دیدن گزارش تصویری این نشست به لینک زیر مراجعه کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20107

پارک آماده همکاری با شرکت ها و نهادهایی است که در حوزه فناوری فعالیت می کنند

تاریخ ارسال : 14 مرداد 98

نشست انجمن قطعه سازان حوزه نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با سرپرست پارک علم و فناوری صبح امروز 13 مردادماه 98 در محل حوزه ریاست پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.    

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان در این نشست سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان به تلاش برای راه اندازی منطقه فناوری توسط انجمن قطعه سازان اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری خوزستان آماده همکاری با کلیه شرکت ها و نهادهایی است که در حوزه فناوری فعالیت می کنند.

ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: در تدوین ساختار منطقه فناوری باید ابتدا شناخت درستی از وضعیت موجود و ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه داشت که در این بین پتانسیل ها و ظرفیت های شرکت های عضو پارک علم و فناوری خوزستان بسیار حائز اهمیت است و استفاده از آن ها موفقیت بیش از پیش پروژه های مرتبط را بدنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ممکن است همه شرکت های پارک علم و فناوری عضو انجمن قطعه سازان نباشند گفت: این مساله نباید مانع استفاده از سایر ظرفیت های پارک علم و فناوری خوزستان شود.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری می تواند در راه اندازی منطقه فناوری کمک کند ادامه داد: حسن شرکت های دانش بنیان علاوه بر اینکه محصول محور هستند تقاضا محور بودن آن هاست که می تواند در بحث ساخت و بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت نقش بسزایی داشته باشند.

برای دیدن گزارش تصویری به لینک زیر مراجعه کنید:

http://khstp.ir/Admin/Cms/GalleryAdd.aspx

انتصاب کاظمی‌نژاد به عنوان مدیر کارگروه برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی فیزیک

تاریخ ارسال : 14 مرداد 98

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با حکم معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مدیر کارگروه تخصصی برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی فیزیک منصوب شد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان در متن این حکم آمده است:
 
"جناب آقای دکتر ایرج کاظمی‌نژاد
عضو محترم کارگروه تخصصی فیزیک
 
با سلام و احترام؛
در اجرای مواد 6، 8 و 10 آیین‌نامه شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و تبصره یک و بند 3 ماده 2 شیوه نامه کارگروه‌های تخصصی و با عنایت به مشخص شدن اعضای کارگروه‌ها و رأی اعضای محترم در نخستین جلسه به موجب این حکم، جنابعالی برای مدت 2 سال به عنوان مدیر کارگروه تخصصی برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی فیزیک منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود تحت هدایت و پیگیری موثر جنابعالی، کارگروه مزبور بتواند در چارچوب سیاست‌های تعیین شده و با تأکید بر توسعه هدفمند در هر دو حوزه "آموزشی" و "پژوهش و فناوری" به صورت اثربخش عمل نموده و نتایج مورد انتظار را کسب نماید.
 
امید است در سایه لطف الهی در اعتلای کیفیت آموزش عالی کشور سربلند باشید."

نشست سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر: رسالت پارک تقویت بخش خصوصی است

تاریخ ارسال : 09 مرداد 98

نشست سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی عصر امروز 9 مردادماه 98 برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان در این نشست سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر لزوم توسعه همکاری های مشترک، گفت: رسالت پارک تقویت بخش خصوصی و فراهم کردن فضای کسب و کار و ارتقای فرهنگ کارآفرینی است.

ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: شرکت های توانمندی در پارک علم و فناوری در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند و می توانند در زمینه های مختلف همکاری های خوبی با شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن داشته باشند.

وی به لزوم توسعه همکاری ها اشاره کرد و گفت: عقد تفاهم نامه مشترک و راه اندازی مرکز نوآوری های کشاورزی در شرکت توسعه نیشکر می تواند فصل جدیدی از همکاری های دوجانبه رقم بزند.

در نشست مدیر مجتمع گاز بیدبلند2 با سرپرست پارک علم و فناوری مطرح شد: دغدغه پارک علم و فناوری، رفع معضل بیکاری است

تاریخ ارسال : 08 مرداد 98

نشست مدیر مجتمع گاز بیدبلند2 با سرپرست پارک علم و فناوری ظهر امروز 8 مردادماه 98 در محل حوزه ریاست پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان در این نشست سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه دغدغه پارک علم و فناوری، رفع معضل بیکاری است، گفت: یکی از رسالت های پارک علم و فناوری حمایت از فناوران و نوآوران و صاحبان ایده است و این حرکت به سمتی است که می تواند در رفع نیاز کنونی جامعه یعنی معضل بیکاری تاثیر بسزایی داشته باشد.

ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: پارک علم و فناوری در حوزه انرژی شرکت های فعالی دارد و پتانسیل خوبی محسوب می شود که می توان از ظرفیت آن ها استفاده کرد.  

وی آمادگی پارک علم و فناوری را برای عقد تفاهم نامه مشترک اعلام کرد و گفت: عقد تفاهم نامه مشترک می تواند در توسعه همکاری ها و ارتباط بهتر شرکت های عضو پارک با مجتمع گاز بید بلند تاثیر بسزایی داشته باشد.

در نشست معاونان پژوهشی نیروهای مسلح استان با سرپرست پارک علم و فناوری مطرح شد: پارک علم و فناوری پشتوانه علمی ما باشد

تاریخ ارسال : 08 مرداد 98

نشست معاونان پژوهشی نیروهای مسلح استان با سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان ظهر امروز 8 مردادماه 98 در محل حوزه ریاست پارک علم و فناوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان در این نشست که معاون پژوهش و تحقیقات فرماندهی نیروی انتظامی استان، نیروی زمینی، قرارگاه حضرت ابوالفضل و نیز رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان حضور داشتند بر محوریت پارک علم و فناوری خوزستان به عنوان مرجع نوآوری و فناوری در استان تاکید شد.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان در این نشست با اشاره به اینکه خوزستان نیازمند یک همکاری صمیمانه میان همه ارگان های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی انتظامی است، گفت: این همکاری باید بین همه سازمان ها باشد تا بتوانیم در جهت رفع مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند گام برداریم.

ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: احساس امنیتی که در حال حاضر وجود دارد مرهون زحمات عزیزان نیروهای مسلح در کشور است. همه ما باید در هر حوزه ای که فعالیت می کنیم اثرگذار باشیم و بتوانیم تغییری مثبت ایجاد کنیم چرا که آنچه نیاز ضروری مردم است به یادگار می ماند عملکرد مثبت و کارآمد است.

 

وی بیکاری را معضل کنونی جامعه دانست و گفت: باید تلاش کنیم فضای کارآفرینی و مبتنی بر علم و دانش در استان ایجاد شود و پارک علم و فناوری آمادگی دارد از هر نوع فعالیت فناورانه مبتنی بر دانش حمایت کند.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان عقد تفاهم نامه مشترک و راه اندازی مرکز نوآوری نیروهای مسلح استان را پیشنهادهایی در جهت توسعه همکاری های مشترک دانست و عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت های علمی همدیگر در راستای حل مسایل استان عزیزمان خوزستان گام برداریم.

 

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان