امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399

پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری خوزستان به مناسبت هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار

تاریخ ارسال : 16 مرداد 99

دکتر ایرج کاظمی نژاد رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران شاد باش گفت.
 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان پیام دکتر کاظمی نژاد بدین شرح است: 

باسمه تعالی
هفدهم مردادماه، سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، فرصتی برای تقدیر و سپاس از جامعه خبرنگاری و رسانه ای ایران است. فرصتی که هم زمینه ای برای نشان دادن جایگاه و اهمیت عرصه رسانه برای عموم مردم و هم برای تکریم و تقدیر از فعالان و زحمتکشان عرصه رسانه است.
خبرنگاری، حرفه‌ای سخت، پرمخاطره و در عین حال تاثیرگذار و پرمسئولیت است. خبرنگاران، روایتگر آگاهی، حق گویی و امید به جامعه و مردم هستند. امروزه اطلاع رسانی از کانالهای مختلف ارتباطی و رسانه ای به ویژه شبکه های اجتماعی، حضور گسترده و روزافزون مخاطبان را به همراه داشته در اين ميان نقش خبرنگاران در افزایش آگاهی و دانش جامعه از طریق انتشار و بیان واقعیات و اخبار حقیقی بسیار مهم و حیاتی است. رسالت خبرنگار، روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و این مهم بجز با دقت نظر، امانتداری و سرعت عمل این عزیزان محقق نمیگردد. مسئولیت و جایگاه خبرنگاران فرهیخته و تلاش قابل ستایش این عزیزان، در روشنی بخشی به افکار عمومی، سلامت جامعه و اعتلای میهن عزیزمان بسیار خطیر و تعیین کننده است.
در این روزها که کشور عزیزمان با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، این خبرنگاران هستند که با تلاش مضاعف در جهت تزریق امید به جامعه و تقویت اعتماد به نفس و ترویج روحیه خودباوری در بین هموطنان، می توانند زمینه ساز گذر از این مسیر و حرکت به سمت تعالی، پیشرفت، سربلندی و سعادت باشند.
اینجانب برخود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به‌ویژه شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را به تمامی صاحبان اندیشه، فکر و آگاهی، خبرنگاران، روزنامه نگاران و فعالان حوزه اطلاع‌رسانی در استان خوزستان تبریک و تهنیت عرض نمايم و از درگاه خداوند متعال توفیق و سربلندی را برای اين عزیزان مسئلت نمايم.

ایرج کاظمی نژاد

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

تاریخ ارسال : 07 مرداد 99

در نشست شورای مهارت استان خوزستان که به ریاست دکتر شریعتی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به امضاء رسید.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دومین جلسه شورای مهارت استان یکشنبه شب مورخ  ۹۹/۵/۵ در سرسرای استانداری برگزار شد. غلامرضا شریعتی استاندار محترم در این نشست اظهار داشت: در استان سرمایه گذاری بسیاری در بخش های مختلف صورت می گیرد اما به دلیل نبود و یا کمبود نیروی کار ماهر در خوزستان برای پروژه‌های مهم و بزرگ، سرمایه گذاران نیروی کار خود را از سایر استان‌ها جذب میکنند.

وی همچنین با بیان اینکه باید دیدگاه‌ها نسبت به مقوله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان تغییر کند گفت: در دنیای امروز تنها داشتن مدرک کافی نیست بلکه حرفه و مهارت برای فعالیت در بازار کار بسیار مهم است لذا آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دبیرستان‌های کار و دانش و هنرستان ها می توانند جایگاه بسیار مهمی در این نقش ایفا کنند.

استاندار خوزستان به ظرفیت مراكز فنی و حرفه ای استان اشاره کرد و گفت: در سه سال اخیر چندین میلیارد ریال برای تاسیس آموزشکده های فنی و حرفه ای هزینه کردیم و دانشجویان خوبی در این مراکز تربیت شدندکه می‌توان از وجود آنها استفاده کرد. وی همچنین افزود:  پارک علم و فناوری خوزستان و مراکز رشد دانشگاه ها در زمینه مهارت آموزی گام های بسیار خوبی برداشته اند که در آینده منجر به رشد و شکوفایی این حوزه خواهد شد.

در پایان این جلسه عبدالنبی سواعدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تشکر و قدردانی از دکتر کاظمی‌نژاد جهت پیگیری و همکاری ایشان در ایجاد مرکز رشد آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اولین مرکز رشد در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای کشور است که با همكاري پارك علم و فناوري استان در كشور ایجاد می شود.

در این جلسه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه همكاري ديگري نيز با قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح خوزستان منعقد کرد.

همکاری پارک علم و فناوری خوزستان با صندوق ملی محیط زیست برای اجرای پروژه های فناورانه

تاریخ ارسال : 02 مرداد 99

همکاری  پارک علم و فناوری خوزستان با صندوق ملی محیط زیست برای اجرای پروژه های فناورانه

 

مقدمه

یکی از مهمترین همکاری‌ها میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان محیط زیست، انعقاد تفاهم­نامه فی مابین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست است که محوریت اصلی این تفاهم­نامه بر اساس طرح مپسا (مدیریت و پایش آلایندگی‌های سیستمی) می­باشد.

هدف اصلی از این تفاهم­نامه، بهره­گیری از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور و همچنین تمامی زیرساخت‌های موجود علم و فناوری برای کاهش یا رفع آلایندگی‌های زیست محیطی بنگاه‌ها و صنایع آلاینده بوده است. خوشبختانه با تلاش مشترک صورت گرفته بین طرفین زیرساخت‌های مناسبی برای اجرایی سازی تفاهم­نامه صورت پذیرفته است. از جمله این زیرساخت­ها منابع مالی است که در اختیار صندوق ملی محیط زیست جهت اجرای تفاهم­نامه مذکور قرار گرفته است.

با توجه به اینکه در بند«ن» تبصره ۶ قانون بودجه ۹۹ مقرر شد ۳۵ درصد از عوارض آلایندگی به حساب صندوق ملی محیط زیست واریز شود؛ اولویت این صندوق حمایت از طرح­های نوآورانه و دارای توجیه محیط زیستی است که در زمان کوتاه می­توانند مشکلات زیست محیطی را برطرف کنند. همچنین در بند «و» تبصره ۶ قانون بودجه ۹۹ عوارضی برای فروش کالاهایی که مصرف آنها پسماند ایجاد می‌کند، وضع شده است، که استفاده از این منابع منجر به توسعه و رونق بخش مدیریت و بازیافت پسماندها و به حرکت افتادن چرخه اقتصادی مناسبی در این حوزه خواهد شد.

در همین راستا از کلیه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی درخواست گردید که با تمام توان در کمک به حل مسائل محیط زیست کوشا باشند و استان‌هایی که مشکلات حاد زیست محیطی دارند با طرح‌های کوتاه مدت از ظرفیت قانونی ایجاد شده استفاده بهینه نمایند. مدیریت پسماند، احیا و بازیابی اکوسیستم های آلوده، توسعه انرژی های نو، پایش و تکنولوژی های رفع آلودگی و توسعه صنایع بازیافت از زمینه های همکاری این سازمان با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌های کشور و پارک های علم و فناوری تعریف شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، نشستی در روز سه شنبه 24 تیرماه 99 در اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با حضور دکتر کاظمی نژاد، رییس پارک علم و فناوری خوزستان و دکتر اشرفی، مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان برگزار شد. در این نشست پیشنهاد عقد تفاهم نامه دوجانبه میان پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل محیط زیست خوزستان با هدف کاهش آلایندگی صنایع آلاینده در چارچوب استاندارهای محیط زیست از سوی طرفین ارائه و مورد پذیرش قرار گرفت.

 

اقدامات صورت گرفته توسط پارک علم و فناوری خوزستان

* کارگروهی در دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف با عضویت یک پارک از هر محدوده جغرافیایی تشکیل شده است و پارک علم و فناوری خوزستان به نمایندگی از پارک­ها و مراکز رشد استان هاي فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و کرمان در این کارگروه عضو می­باشد.

* درخواست از پارک­های همکار جهت تهیه پروپوزال، لیست شرکت­های فعال در حوزه محیط زیست همراه با رتبه بندی و معرفی نماینده پارک

* درخواست از مراکز رشد غیر وابسته استان خوزستان جهت تهیه پروپوزال، لیست شرکت­های فعال در حوزه محیط زیست همراه با رتبه بندی و معرفی نماینده مرکز رشد

* درخواست از شرکت شهرک­های صنعتی استان خوزستان جهت تهیه پروپوزال، لیست شرکت­های فعال در حوزه محیط زیست همراه با رتبه بندی و معرفی نماینده شرکت

* ارسال فراخوان تهیه پروپوزال به شرکت­های مستقر درپارک علم و فناوری خوزستان و مراکز رشد وابسته

* تهیه لیست شرکت­های مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان و فعال در حوزه محیط زیست

* جمع آوری و ارسال مجموعاً 45 پروپوزال ( پارک علم و فناوری خوزستان و سایر پارک ها)

* تشکیل کمیته راهبردی زیست محیطی (متشکل از اعضای هیئت علمی، صاحبنظران حوزه صنعت و نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست) و برنامه­ریزی جهت برگزاری وبینار به منظور جهت­دهی شرکت­های فناور و طرح مسائل زیست محیطی الویت­دار

 

انتظارات

* ارتباط موثر سازمان محیط زیست به عنوان بخش تسهیل‌گر با پارک علم و فناوری خوزستان

* تعریف پروژه­ها و طرح­های زیست محیطی الویت­دار استان (طرح مسئله)

* برگزاری نشست مشترک با شرکت­ها و واحدهای فناور پیرامون چالش­های زیست محیطی استان به منظور جهت دهی شرکت­های فناور

* همکاری در راستای شناسایی صنایع آلاینده و نوع آلایندگی آنها به منظور ایجاد تعامل موثر با شرکت­ها و واحدهای فناور در جهت رفع مسائل زیست محیطی

* تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت مسائل زیست محیطی استان (کاهنده هزینه های فرآیند پایش و آلایندگی صنایع) جهت فراخوان به شرکت ها و واحدهای فناور پارک­های علم و فناوری

* بکارگیری اهرم­های تشویقی به منظور همکاری واحدهای صنعتی آلاینده در اجرای طرح مپسا و رفع مشکلات زیست محیطی

* حمایت همه جانبه و اختصاص امکانات و تجهیزات به شرکت­ها و واحدهای فناور جهت اجرای پروژه­ها و طرح­های زیست محیطی الویت­دار

* طرح های ارسالی از سوی شرکت ها باید دارای واحد صنعتی متقاضی (کارفرما) باشد و به تایید اداره کل حفاظت محیط زیست استان برسد

پیام تسلیت رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پی درگذشت مهندس امید محمدی نخبه خوزستانی و عضو سابق پارک علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 01 مرداد 99

در پی درگذشت مهندس امید محمدی، نخبه، پژوهشگر و فناور خوزستانی رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پیامی این ضایعه بزرگ را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، متن این پیام به شرح زیر است؛

 

انا لله و انا الیه راجعون

شنیدن خبر درگذشت مهندس امید محمدی جوان فرهیخته، پژوهشگر و خلاق عضو سابق پارک علم و فناوری موجب تألم و تأثر فراوان گردید.

تلاش بی وقفه برای توسعه فردی و سازندگی و بالندگی کشور عزیزمان ایران از ویژگی های این جوان فرهیخته و نواندیش بود که در عمر کوتاه و پر برکت خود به یادگار گذاشت و می تواند الگویی باشد برای جوانانی که دل در گرو توسعه و پیشرفت این مرز و بوم دارند.

اینجانب به نمایندگی از سوی خانواده بزرگ پارک علم و فناوری خوزستان، جامعه فناوران و پژوهشگران استان خوزستان، درگذشت نابهنگام و تألم بار آن عزیز را به مردم شریف استان خوزستان، به ویژه خانواد محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای ایشان آرامش ابدی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را مسئلت دارم.

دکتر ایرج کاظمی نژاد

رییس پارک علم و فناوری خوزستان

نشست معاون پژوهش و فناوری و مدیر مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اهواز با رییس پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

تاریخ ارسال : 14 تیر 99

در نشست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اهواز با رییس پارک علم و فناوری خوزستان بر توسعه همکاری مشترک با مراکز رشد تاکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این نشست که سه شنبه 10 تیر در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد علاوه بر دکتر غفوری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اهواز، دکتر شهرویی رییس دبیرخانه هییت امنای این دانشگاه و همچنین دکتر ملک محمدی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اهواز نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر شهرویی گفت: مراکز رشد دانشگاه آزاد اهواز مشکلات و موانع زیادی پیش روی خود دارند از اینرو نیاز به هم فکری میان پارک علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه احساس می شود. دکتر غفوری در ادامه تصریح کرد: هدف اصلی ما استفاده از پتانسیل دانشجو های تحصیلات تکمیلی در جهت بهره وری از مراکز رشد می باشد که تجارب پارک علم و فناوری در این زمینه قابل توجه است . دکتر ملک محمدی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در ادامه گفت: دانشگاه آزاد شدیداٌ به توسعه مراکز رشد احتیاج دارد از اینرو استفاده از بستر های موجود در پارک علم و فناوری خوزستان ضروری است. دکتر کاظمی نژاد تصریح کرد: فضای همکاری میان پارک و مراکز رشد دانشگاه آزاد بسیار زیاد است وی افزود:  در حال حاضر پارک علم و فناوری خوزستان با مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد دزفول همکاری تنگاتنگ و همه جانبه ای دارد و می توانیم همین مدل را با مرکز رشد دانشگاه آزاد اهواز به انجام برسانیم.

در خاتمه این نشست به پیشنهاد رییس پارک علم و فناوری خوزستان مقرر شد  تفاهم نامه ای میان مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان جهت گسترش همکاری های فی مابین تنظیم و امضاء گردد.

 

شبکه تعاملی پارکها و مراکز رشد کشور توسط دفتر توسعه فناوری وزارت علوم راه اندازی شد.

تاریخ ارسال : 14 تیر 99

کلیه هسته ها، واحدهای فناور، فناوران و پرسنل پارک ها و مراکز رشد می توانند در این شبکه عضو شوند.
امکانات زیر در این پلتفرم در نظر گرفته شده است:

  • تعامل با فناوران سراسر کشور از طریق ارسال انواع محتوا، فایل و گفتگوهای متنی
  • شناسایی و ایجاد گروه‌های تخصصی و عمومی از فناوران سراسر کشور
  • تعامل با وزارت علوم و ارائه نظرات و تاثیرگذاری در تصمیم گیری ها
  • اطلاع از آخرین اخبار حوزه فناوری و اطلاع رسانیهای دفتر توسعه فناوری وزارت علوم

هم اکنون می‌توانید از طریق آدرس زیر و انتخاب “پارک علم و فناوری خوزستان” به عنوان پارک مرجع، به شبکه تعاملی پارکها و مراکز رشد کشور بپیوندید.

http://tpnet.msrt.ir

با حکم دکتر غلامی؛ دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم شد

تاریخ ارسال : 02 تیر 99

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حکمی دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف را به سمت معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم منصوب کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن حکم انتصاب دکتر رحیمی آمده است:
با توجه به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی در حوزه علم و فناوری به موجب این حکم به سمت معاون پژوهش و فناوری منصوب می‌شوید.
به اجرا رساندن برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، هدفمند کردن فعالیت‌های اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، استفاده از توان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری برای رفع چالش‌های ملی، تقویت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان، حمایت و بهره‌گیری از ظرفیت انجمن‌های علمی در تصمیم‌گیری‌های حوزه پژوهش و فناوری، اهتمام ویژه به پژوهش‌های علوم انسانی و هنر، توسعه همکاری‌های بین‌المللی از طریق انجام برنامه‌های پژوهش و فناوری مشترک و تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه‌های مسئول در حوزه علم و فناوری از جمله اقداماتی است که انتظار می‌رود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام گیرند.
امید است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ رویکردی توام با عقلانیت و اعتدال و با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در انجام وظایف محوله موفق باشید.
دکتر غلامحسین رحیمی متولد ۱۳۳۴ در شهر مشهد و دانش آموخته کارشناسی از دانشگاه تبریز و کارشناسی ارشد و دکترا در مهندسی مکانیک جامدات از دانشگاه یومیست انگلستان می‌باشد و هم اکنون استاد پایه ۳۴ گروه طراحی کاربردی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس است.
وی در طول ۳۰ سال فعالیت علمی، مترجم و مولف ده کتاب علمی و جزوات متعدد درسی است.
دکتر رحیمی بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی و بیش از ۶۰ مقاله علمی در مجلات علمی پژوهشی داخلی به چاپ رسانده و بیش از ۱۰۰ مقاله در کنفرانس‌های علمی ارائه کرده، چندین اختراع به ثبت رسانده و طرح‌های صنعتی متعددی برای نهادهای ذیربط کشور اجرا نموده است.
وی در طول سال‌ها فعالیت علمی مسئولیت‌های متعددی در حوزه آموزشی، علمی و فناوری کشور از جمله رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، اولین سرپرست موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، ریاست مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، عضو هیئت عامل موظف صندوق نوآوری و شکوفایی، مسئول راه اندازی و پیگیری مراکز کارآفرینی دانشگاه‌ها و رئیس بخش مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس برعهده داشته است.
دکتررحیمی همچنین استاد نمونه دانشگاه و مترجم کتاب برگزیده نیز می‌باشد و مطالعات گسترده و نوشته‌های چاپ شده متعددی در حوزه علم و فناوری در تاریخ تمدن ایران و اسلام دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش استعفای دکتر برومند و قدردانی از زحمات وی در مدت تصدی معاونت پژوهش و فناوری، در حکم جداگانه‌ای وی را به سمت مشاور خود منصوب کرد.

آیین اختتامیه تعاون ایونت برگزار شد

تاریخ ارسال : 26 خرداد 99

آیین اختتامیه تعاون ایونت، رویداد تخصصی راه اندازی کسب و کارهای نوپا در حوزه شرکت های تعاونی توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این رویداد که صبح امروز 25 خرداد ماه در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: ایجاد همکاری بیشتر بین شرکت های تعاونی و حوزه فناوری می تواند فضای کسب و کار در حوزه تعاونی ها را از حالت سنتی خارج کند.

دکتر ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: بحران کرونا عاملی بود تا مردم نسبت به کسب و کارهای فناورانه استقبال بهتری نشان دهند، به طور کلی بشر در هر شرایطی که باشد راه خود را پیدا می کند و این مهم نشان می دهد باید توجه بیشتری به کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های نوین داشته باشیم.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان گفت: کسب و کارهای سنتی نیز می توانند با بهره گیری از فناوری های نوین به کسب و کار خود کمک کرده و زمینه رشد حداکثری آن را فراهم کنند.

گفتنی است: در مدت زمان ثبت ایده، 14 ایده به طور کلی به دبیرخانه رویداد واقع در پارک علم و فناوری ارسال شده که پس از ارائه آنها به صورت مجازی، 7 ایده مورد پذیرش قرار گرفت و از میان آنها یک ایده به عنوان ایده برتر تقدیر شد.

فراخوان جذب شرکت‌ها و افراد خلاق در مرکز رشد دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان

تاریخ ارسال : 23 خرداد 99

به گزارش خبرگزاری ایسنا مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص) بهبهان با اشاره به انتشار فراخوان جذب شرکت‌ها و افراد خلاق در این مرکز، گفت: هدف از انتشار این فراخوان، جذب و شناسایی افراد و شرکت‌های فعال در زمینه صنایع دستی، گردشگری و هنرهای تجسمی است.

توران دستیار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ظرفیت بالای شرکت‌های خلاق در ایجاد و رونق اشتغال کشور و فقدان یک برنامه‌ی منسجم و متمرکز به منظور حمایت از شرکت‌های فعال در حوزه صنایع خلاق فرهنگی و خدمات نوین و مبتنی بر فضای دیجیتال، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بر آن داشت، تا با برنامه‌ریزی، ارایه و تصویب برنامه‌ای با عنوان برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق، بیش از پیش توجه به این حوزه از صنایع را در دستور کار خود قرار دهد و تحت برنامه مصوب، راهکارهای سیاستی و حمایتی را در این حوزه ایجاد و تسهیل کند. در این راستا حمایت از شرکت‌های خلاق در دستور کار مرکز رشد واحدهای فناور بهبهان قرار گرفت.

مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان بیان کرد: برای اینکه بتوانیم افراد خلاق، توانمند و نوآور در این زمینه را شناسایی کنیم، به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، فراخوان جذب شرکت‌های خلاق منتشر شد. هدف از انتشار فراخوان، جذب و شناسایی افراد و شرکت‌هایی است که در زمینه صنایع دستی، گردشگری و هنرهای تجسمی فعالیت می‌کنند.

دستیار با اشاره به اهداف جذب شرکت‌ها و افراد خلاق، گفت: ضروری نیست که حتما افراد فعال در این زمینه دارای شرکت باشند بلکه افراد توانمند و خلاق جذب می‌شوند و به این افراد برای ثبت شرکت، مهارت کسب و کار و فروش، کسب مجوز و استفاده از مزایای شرکت‌های خلاق، آموزش‌های لازم داده می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی‌های www.bkatu.ac.ir و www.khstp.ir  مراجعه کنند.

مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام تا ۲۵ خرداد، بیان کرد:  علاقه‌مندان می‌توانند در یک دقیقه به صورت ویدئو، محصول خود را معرفی و برای ما ارسال کنند.

وی در پایان گفت: افرادی که انتخاب می‌شوند، می‌توانند در نمایشگاه مجازی که به همین منظور برگزار می‌شود، شرکت کنند. علاوه بر این می‌توانند محصولات خود را در فروشگاه اینترنتی "چاپار شاپ" که از هسته‌های فناور مرکز رشد است، بارگذاری و به فروش برسانند. همچنین از تسهیلات پارک علم و فناوری خوزستان بهره‌مند و با عضویت در مرکز رشد واحدهای فناور بهبهان جهت اخذ مجوز شرکت‌های خلاق به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی و ازمزایای ویژه شرکت‌های خلاق بهره‌مند می‌شوند.

 

منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا isna.ir

سامانه پُرسا توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران راه‌اندازی شد

تاریخ ارسال : 20 خرداد 99

سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا) در پاسخ به نیاز پژوهشگران کشور در آسان‌سازیِ فرآیند پژوهش، در نشانی porsa.irandoc.ac.ir ، راه‌اندازی و در دسترس همه پژوهشگران کشور گذارده شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، پُرسا، سامانه‌ای برخط برای یاری پژوهشگران در گردآوری و تحلیل داده‌های پژوهشی با فناوری‌های نوین است. این سامانه هوشمند، در چارچوب استانداردهای روز و بر پایه نیازهای پژوهشگران ایرانی استوار است. پُرسا به پژوهشگران و سازمان‌ها و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا پرسش‌نامه‌های خود را به آسانی بسازند و آن را در میان پاسخ‌گویان پخش کنند و داده‌های دریافت شده را در گزارش‌های گوناگون و حرفه‌ای ببینند و اگر خواستند، این داده‌ها را برای تحلیل بیشتر به نرم‌افزارهای آماری ببرند.
گفتنی است سامانه پرسش‌نامه‌ساز، توانمندی‌های بسیاری را مانند ساخت پرسش‌نامه با پرسش‌های جورواجور، پخش پرسش‌نامه و درخواست برای پاسخ‌گویی به آن، ردگیری پرسش‌نامه‌ها، دریافت پاسخ‌ها از پاسخ‌گویان، و داده‌پردازی را برای کاربران فراهم می‌کند. پُرسا توانمندی‌هایی مانند ساخت گزارش‌ها و تحلیل‌های آماری، برآورد پویای ضریب آلفای کرونباخ، نمایش نمودارهای گوناگون، و دریافت فایل «اکسل» وزن‌دار و فایل آماده برای کاربرد در نرم‌افزار آماری «اس‌پی‌اس‌اس» را در بر دارد. پُرسا همه این خدمات را برای کاربران فراهم می‌کند تا پژوهشی آسان و خوشایند را به انجام رسانند و از دستاوردهای کار خود بهره بیشتری برند.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان