امروز دوشنبه 20 آبان 1398

آیین تکریم و معارفه معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 19 آبان 98

در آیین تکریم معاون سابق و معارفه معاون جدید فناوری پارک علم و فناوری خوزستان که ۱۸ آبانماه در سالن اجتماعات پارک و با حضور رییس و پرسنل پارک علم و فناوری برگزار شد، "دکتر یحیی میرزایی" به عنوان معاون جدید فناوری پارک علم و فناوری خوزستان معرفی و از خدمات ارزنده جمشید افشانی قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دکتر یحیی میرزایی دارای مدرک دکترای هیدرولوژی از دانشگاه شهید چمران اهواز، عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین و مدیر سابق مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز بوده و عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه، عضو کارگروه مدیریت سیلاب دشت های استان خوزستان، عضو کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عضو شورای تخصصی ریزگردها و عضویت در کمیته علوم پایه پارک علم و فناوری خوزستان را در کارنامه خود دارند.

گفتنی است؛ جمشید افشانی از سال 95  تا کنون مسولیت معاونت فناوری پارک علم و فناوری خوزستان را بر عهده داشتند و در این مراسم از تلاش های مستمر و ارزنده ایشان در راستای حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و کمک به توسعه اکوسیستم استارتاپی استان قدردانی به عمل آمد.

عقد دو تفاهم نامه همکاری، حضور 11 شرکت عضو پارک و 24 استارتاپ، محصول حضور پارک علم و فناوری در نمایشگاه الکامپ خوزستان

تاریخ ارسال : 14 آبان 98

چهارمین نمایشگاه الکامپ خوزستان نهم آبانماه در محل نمایشگاه های دایمی خوزستان برگزار شد و تا 12 آبانماه 98 از ساعت 16 تا 22 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان به این حوزه بود.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این نمایشگاه پارک علم و فناوری خوزستان به همراه 11 شرکت خود در حوزه IT، حضور فعال داشتند.

غرفه الکام استارز با نزدیک 250 متر مربع مساحت و حضور 24 استارتاپ تخصصی یکی از جذابیت های اصلی نمایشگاه بود و توانست نظر علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.

در حاشیه این نمایشگاه رییس نظام صنفی کشور، استاندار خوزستان و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان از غرفه الکام استارز و غرفه تخصصی پارک علم و فناوری خوزستان بازدید کردند و استارتاپ ها توانستند به ارایه نظرات و دغدغه های خود در این حوزه بپردازند.

همچنین عقد دو تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری خوزستان با شرکت شهرک های صنعتی استان و سازمان نظام صنفی رایانه ای خوزستان از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود.

گفتنی است: نمایشگاه الکامپ چهار دوره در خوزستان برگزار شده که پارک علم و فناوری خوزستان علاوه بر مشارکت فعال در برگزاری، حضور و معرفی شرکت های هایتک در نمایشگاه، همواره یکی از متولیان حمایت از حضور استارتاپ ها و معرفی آن ها در این نمایشگاه بوده که تاثیر بسزایی در رشد استارتاپ ها در استان به ویژه معرفی آن ها به اکوسیستم مدیریتی استان داشته است.

به طور کلی یکی از مشکلاتی که در حوزه IT استان وجود دارد، این است که فعالان این حوزه یکدیگر را نمی‌شناسند تا بتوانند از ظرفیت‌های هم استفاده کنند. برگزاری این نمایشگاه می‌تواند باعث تعامل و ارتباط برقرار کردن فعالان این حوزه با یکدیگر و کمک به رشد اکوسیستم کارآفرینی در استان شود.

تغییر حالت سنتی کشاورزی به حالت مدرن مستلزم استفاده از تکنولوژی های نوین است

تاریخ ارسال : 14 آبان 98

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با رییس سازمان جهادكشاورزي استان:

تغییر حالت سنتی کشاورزی به حالت مدرن مستلزم استفاده از تکنولوژی های نوین است

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه تغییر حالت سنتی کشاورزی به حالت مدرن مستلزم استفاده از تکنولوژی های نوین است گفت: برای بهره گیری از این تکنولوژی ها و فناوری های نوین باید از توانمندی شرکت های پارک علم و فناوری خوزستان استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان؛ ایرج کاظمی نژاد در نشست با رییس سازمان جهادكشاورزي استان بیان کرد: شرکت های فعالی در حوزه کشاورزی در پارک علم و فناوری خوزستان وجود دارند که می توان از توانمندی آن ها در توسعه بخش کشاورزی استان بهره برد.

 کاظمی نژاد عقد تفاهم نامه مشترک و راه اندازی مرکز فناوری های نوین کشاورزی را پیشنهادهایی در جهت توسعه همکاری های مشترک دانست و عنوان کرد: با راه اندازی این مرکز ما می توانیم شرکت هایی که می توانند در این حوزه به شما خدمات دهند در آنجا مستقر کنیم و با همراهی  واحد تحقیق و توسعه شما در جهت رفع نیازهای حوزه کشاورزی استان گام های موثری برداریم.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: حسن شرکت های دانش بنیان و فناور این است که می توانند با توجه به نیاز موجود صنعت، با تکیه بر دانش محور بودن فعالیت شان، نیاز صنعت را رفع نمایند.

در سومین روز نمایشگاه الکامپ خوزستان صورت گرفت؛ رونمایی از ویدئو کنفرانس سفیر شرکت آویژه

تاریخ ارسال : 12 آبان 98

در حاشیه سومین روز از بازگشایی نمایشگاه الکامپ خوزستان، از ویدئو کنفرانس سفیر شرکت آویژه عضو پارک علم و فناوری خوزستان که یک تولید بومی محسوب می شود، رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، شامگاه شنبه ۱۱ آبان ماه، در سومین روز از بازگشایی نمایشگاه الکامپ خوزستان، از ویدئو کنفرانس سفیر شرکت آویژه با حضور سزاری مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری خوزستان، صفایی رییس نظام صنفی رایانه ای استان و جمعی از خبرنگاران رونمایی شد.

بیژن بهوندی، مدیر عامل شرکت آویژه و طراح این محصول، اظهار کرد: ویدئو کنفرانس سفیر، اولین ویدئو کنفرانسی است که هم در قالب آموزشی و هم سازمانی، تحت وب فعالیت میکند و توسط شرکت آویژه طراحی شده است.

او در خصوص قابلیت های این ویدئو کنفرانس عنوان کرد: این نرم افزار تمامی امکانات نرم افزار های adobe connect و Skype busines را بصورت جامع و کامل دارد. همچنین قادر به پخش آنلاین Live رویدادها در شبکه آپارات و یوتوب است.

بهوندی ادامه داد: بزرگترین مزیت این محصول این است که تحت وب قرار داشته و برای استفاده نیاز به نصب اپلیکیشن ندارد و در تمامی سیستم عامل ها از جمله اندروی، ios آیفون، لینوکس و ویندوز قابل اجرا است.

او تصریح کرد: این محصول توسط شرکت سفیران فناوری آویژه که عضو رسمی پارک علم و فناوری است، برنامه نویسی شده است.

همکاری مشترک پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت شهرکهای صنعتی استان

تاریخ ارسال : 11 آبان 98

رییس پارک علم و فناوری خوزستان از امضاء تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری و شرکت شهرک های صنعتی خوزستان خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان؛ ایرج کاظمی نژاد در حاشیه چهارمین نمایشگاه تخصصی الکامپ خوزستان با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه تعامل و همکاری در حوزه‌های فناوری، ارتباط بیشتر شرکت های عضو پارک با شرکت های عضو شهرک های صنعتی در راستای حل مسایل آموزشی بر اساس نیازها و اولویت‌ها و نیز استفاده از خدمات آموزشی و تجهیزات برای طرفین است.

وی اظهار کرد: همکاری در ارتباط با تقویت و توسعه پروژه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی، برگزاری مشترک سمینارها، همایش‌های ‌علمی و رویدادهای استارتاپ، کارگاه‌های آموزشی و کاربردی، کمک به توسعه واحدهای دانش بنیان از طریق توانمندسازی این بنگاه‌های صنعتی، طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و تخصصي در زمينه‌هاي مختلف از جمله محورهاي همكاري در این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است.

همچنین حمایت از پیاده‌سازی برنامه‌های عمل خوشه‌های کسب و کار استان، حمایت از BDSهای تخصصی به جهت ارائه خدمات کسب و کار به واحدهای صنعتی، همکاری در رفع نیازهای فناورانه شناسایی شده واحدهای صنعتی استان و خارج از استان، ارائه پروپوزال‌های پژوهشی مشترک برای جذب پروژه‌های کارفرمایی، همکاری همه‌جانبه در پروژه‌های پژوهشی مشترک با همكاري صنعتگران و ... از دیگر زمينه‌هاي همكاری مورد توافق در این تفاهم نامه مشترک می باشد.

گفتنی است: علاوه بر این، عقد تفاهم نامه دیگری نیز با سازمان نظام صنفی رایانه ای استان از جمله برنامه های پارک علم و فناوری خوزستان در این نمایشگاه بود که در راستای تعامل و همکاری بیشتر با نظام صنفی رایانه ای استان است.  

رونمایی از پوستر جشنواره ایتاپ با محوریت خدمات گاز رسانی

تاریخ ارسال : 01 آبان 98

پوستر جشنواره ایتاپ با محوریت خدمات گاز رسانی صبح امروز چهارشنبه یک آبان 98 با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان، معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان و معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز در شرکت گاز استان خوزستان رونمایی شد. 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری شرکت گاز استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز قرار هست در بهمن ماه امسال برگزار شود.

آخرین مهلت ارسال ایده تا 27 دیماه ۹۸ است و ایده دهندگان می‌توانند با مراجعه به سایت www.itapf.ir نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.

همچنین دبیرخانه این جشنواره پارک علم و فناوری خوزستان به آدرس اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی، طبقه چهارم است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸-۳۳۳۳۸۳۳۵ داخلی ۱۲۱ تماس بگیرند.

نشست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور استان با رییس پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 22 مهر 98

در نشست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور استان با رییس پارک علم و فناوری خوزستان بر روی توسعه همکاری های مشترک تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این نشست که ظهر امروز 22 مهرماه 98 در پارک علم و فناوری برگزار شد علاوه بر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور استان تعدادی از مدیران و کارشناسان این دانشگاه نیز حضور داشتند و در مورد ظرفیت ها و توانمندی های هر دوسازمان جهت برقراری ارتباط بیشتر بحث و تبادل نظر شد.

گزارش تصویری این نشست را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=30111

آغاز به کار ثبت نام جشنواره بازی سازی رایانه ای و موبایلی

تاریخ ارسال : 20 مهر 98

در این جشنواره یک ماهه که توسط پارک علم و فناوری خوزستان برگزار می شود شرکت کنندگان پس از ثبت نام و گذراندن دوره های آموزشی، تیم سازی می کنند و بعد از ساخت بازی خود به رقابت با یکدیگر می پردازند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این جشنواره یک ماهه قرار است پس از پایان مهلت ثبت نام دوره های آموزشی فشرده شامل چهار دوره تخصصی در پنج زمینه بازی از قبیل: انیمیشن، نقاشی دیجیتال، طراحی بازی، طراحی سه بعدی و برنامه نویسی شروع شود و پس از پایان دوره آموزشی هر تیم سه هفته مهلت ساخت بازی و ارائه خروجی مورد نظر به جشنواره را خواهد داشت.

در انتها جوایز نفیسی به تیم های برتر اهدا خواهد شد و امکان حضور مداوم در کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بازی سازی و استفاده از فضا و امکانات آن را خواهند داشت.

دوره آموزشی انیمیشن شامل 36 ساعت آموزش اصول پایه و تکنیک های ساخت انیمیشن به صورت آشنایی با قواعد کلیدی انیمیشن سازی و تکنیک های مختلف جهت متحرک سازی مدل دو بعدی برای استفاده در بازی می باشد. همچنین دوره آموزشی مبانی نقاشی دیجیتال شامل 30 ساعت آموزش آشنایی با ابزار و تکنیک های مختلف نقاشی دیجیتال به صورت آشنایی با ابزار های مورد استفاده، سبک ها و تکنیک های اجرا، شناخت کلی نقاشی دیجیتال به همراه تمرین های مرتبط بوده و دوره آموزشی اصول پایه گیم دیزاین شامل 30 ساعت آموزش طراحی مکانیک های یک بازی از ایده تا خلق تجربه به صورت آشنایی با مفاهیم گیم دیزاین، بررسی مکانیک های مختلف و خلق یک تجربه منحصر به فرد برای کاربر می باشد.

دوره آموزشی 3DS MAX  شامل 30 ساعت آموزش مدل سازی محیط و اشیا برای استفاده در بازی به صورت آشنایی با مفاهیم مدل سازی، اصول پایه نرم افزارها و استاندارد های کیفی و فنی در ساخت مدل نهایی و قابل استفاده در بازی و دوره آموزشی مبانی برنامه نویسی شامل 36 ساعت آموزش مبانی برنامه نویسی و الگوریتم نویسی در بازی سازی به صورت آشنایی با مفاهیم و اصول اولیه برنامه نویسی و طرز تفکر مناسب در برخورد با الگوریتم نویسی به صورت پروژه محور از جمله دیگر دوره های آموزشی است که در قالب این جشنواره یک ماهه برگزار می شود.

برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک ثبت نام

رییس پارک علم و فناوری خوزستان خبر داد: برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل در خوزستان

تاریخ ارسال : 17 مهر 98

رییس پارک علم و فناوری خوزستان از برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های نوین مقابله با سیل در خوزستان با هدف شناسایی توانمندی‌های علمی و فناوری‌های نوین که در زمان بحران سیل می‌توانند کارساز باشند خبر داد.

ایرج کاظمی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌های مرتبط با سیل در تاریخ 17 آبان 98 برگزار خواهد شد.  

وی با اشاره به اینکه سیل یک بلای طبیعی است اما می‌توان با اقدامات برنامه‌ریزی شده و مجهز شدن به بهترین فناوری‌های نوین در این حوزه، خسارات آن را کاهش داد، گفت: سامانه‌های شبیه سازی مسیل سیلاب، کنترل و هدایت سیلاب‌ها، سلامت و درمان در هنگام سیل، امداد رسانی در سیل، امنیت در سیل و اسکان اضطراری سیل زدگان از محورهای این جشنواره ملی است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان این جشنواره را مهم دانست و با اعلام حمایت از ایده‌های خلاقانه تا محصولات تجاری سازی شده در این حوزه، اظهار امیدواری کرد که همه سازمان‌های دولتی و نهادهای علمی و دانشگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند. 

وی افزود: آخرین مهلت ارسال ایده تا یکم آذرماه 98 است و ایده دهندگان می‌توانند با مراجعه به سایت www.itapf.ir نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.

کاظمی نژاد اظهار کرد: دبیرخانه این جشنواره پارک علم و فناوری خوزستان به آدرس اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی، طبقه چهارم است و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 8-33338335 داخلی 121 تماس بگیرند.

بازديد رئيس پارك علم و فناوری خوزستان از بزرگترين مركز استقرار استارتاپهاي جهان در شهر پاريس

تاریخ ارسال : 14 مهر 98

در حاشیه سی‌وششمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری(IASP 2019) دکتر ایرج کاظمی نژاد رئیس پارک علم و فناوری خوزستان از بزرگترين مركز استقرار استارتاپهاي جهان در شهر پاريس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان اين مركز در سالني به مساحت ٣٤٠٠٠ مترمربع که قبلا یک ایستگاه دپوی را‌ه‌آهن فرانسه بوده ساخته شده و در اختیاز جوانان خلاق قرار گرفته تا کسب و کار نوين خود را بنا نهند. در ژوئن ۲۰۱۷ این بنا برای فعالیت ۱۰۰۰ استارتاپ شروع به کار کرد.

این پروژه توسط خاویر نیل سرمایه گذاری و توسط خانم ایرانی ‌الاصلی به نام رکسانا ورزا طراحی شده است.  خاویر نیل ۲۶۷ میلیون دلار روی این پروژه سرمایه گذاری کرده است. او موسس شرکت تلکام است و استارتاپ های مرتبط بسیاری را در این حوزه مدیریت میکند .

استیشن اف بزرگترین کمپ استارتاپی دنیاست که براي جذب تیم‌های استارتاپی امكاناتي نظير بیش از ۳۰۰۰ میز کار، خدمات شتابدهي ۲۶ شتابدهنده بین‌المللی، یک رستوران، چهار آشپزخانه، یک کافه، ۸ محل برگزاری رویداد و همچنین دسترسی ۲۴ ساعته ۷ شبانه روز در اختيار استارتاپ ها قرار مي دهد.

وجود شرکت‌های بزرگ نظیر گوگل، مایکروسافت، فیسبوک به عنوان شتابدهنده در این کمپ باعث شده تا تیم ها بتوانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کرده و مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری طی کنند.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان