امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398

سرمقاله روزنامه ایران/ "دیروز، امروز و آینده آموزش عالی ایران" به قلم وزیر علوم؛ تحقیقات و فناوری

تاریخ ارسال : 26 شهریور 98

ایران/ « دیروز، امروز و آینده آموزش عالی ایران » عنوان یادداشت روزنامه ایران به قلم منصور غلامی(وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

در آغاز سال تحصیلی جدید و فصلی تازه برای نظام آموزش عالی کشور، فرصت را برای ارج نهادن به تلاش‌های پیشکسوتان، زحمتکشان و نقش­‌آفرینان دیروز و امروز خانواده بزرگ نظام آموزش عالی کشور مغتنم می‌شمارم. خدمت یکایک فعالان در آموزش عالی کشور، که در راه تحقق جامعه و کشوری پیشرفته، گشودن گره‌ها و نمایش افق‌های تازه‌تر اهتمام می‌ورزند، با نقش‌آفرینی بی‌بدیل خود غرور ملی را قوّتی تازه می‌بخشند و موجبات بالندگی هرچه بیشتر جوانان عزیز ایران را فراهم می‌آورند تبریک عرض می‌نمایم.
آموزش عالی در ایران در مقیاس ملی و منطقه‌ای شکوهمند و در طول تاریخ ایران اثرگذار بوده است؛ در توسعه و پیشرفت جامعه ایرانی نقشی پیشران داشته و به بهبود توسعه‌ فنی، اقتصادی و اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خدماتی ارزنده کرده است. دستاوردهای نظام آموزش عالی کشور ما را به واکاوی دقیق و نقادانه گذشته تاریخی، ارزیابی واقع‌گرایانه و منصفانه امروز و نگرش عالمانه به واقعیت نهاد‌ها و سازمان‌ها وا می‌دارد.
بی‌تردید، نهاد آموزش عالی بیش از هر نهاد دیگری به اعتنای جدّی به آموزه‌های تاریخی نیازمند است. مناقشه‌ها و نقدهای درون و بیرون از خانواده نظام آموزش عالی که گاهی صورت رادیکال می‌گیرند، چنین نیازی را تقویت می‌کند. نظام آموزش‌عالی، زمینه‌ای برای تغییرآفرینی است لیکن محاط در نظام‌های کلان‌تر در مقیاس ملی و حتی بین‌المللی هم هست به‌گونه‌ای که باید تحوّل کمّی و کیفی آن را در زمینه تاریخ و اجتماع تفسیر کنیم. اقتضائات زمانه و دگرگونی نظام‌ها و الگو‌های فکری هدایت‌کننده نظام آموزش عالی کشور است. رشد جمعیت، تحوّلات اجتماعی و سیاسی برآمده از انقلاب اسلامی و رخدادهایی چون جنگ تحمیلی، بویژه پیامدهای جنگ، تقاضا برای ورود به دانشگاه و گسترش نظام آموزش عالی را افزایش داد. جمعیت امروز کشور تقریباً 2/2 برابر جمعیت در سال پیروزی انقلاب اسلامی است. جمعیت دانشجویی امروز کشور 21 برابر جمعیت دانشجویی سال 1357 است در حالی که در سال 1357 نسبت جمعیت کشور به جمعیت دانشجویی رقمی معادل 211 بود، یعنی در برابر هر 211 نفر یک دانشجو بوده است اما امروز در برابر هر 22 نفر یک دانشجو داریم. نتیجه اینکه ضریب نفوذ جمعیت دانشجویی نزدیک به 10 برابر شده است.
در سال 1357 سهم زنان دانشجو 31 درصد اما در سال 1396 سهم زنان 47 درصد بوده است. در سال 1358، 18.2 درصد از اعضای هیأت علمی را زنان تشکیل می‌دادند اما در سال 1396 تعداد زنان عضو هیأت علمی 26.8 درصد بوده است. چنین رشدی در حیات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه نقشی بسزا داشته و موجد فرصت‌هایی تازه بوده است.
با این‌همه، نباید چالش‌ها، مخاطرات و مشکلات درون و برون نظام آموزش عالی را نادیده بگیریم. واکاوی و بازنگری در سیاست‌ها، امید به فردای بهتر و عبور موفق از مسیرهای سخت اهمیت بسیار دارد. بی‌شک، نظام آموزش عالی ایران امروز با مشکلات و چالش‌های گوناگونی (چون تعادل‌بخشی به کمّیت و کیفیت؛ بین‌المللی شدن؛ تبادل میان جامعه و بازار کار؛ تعامل با فضای دیجیتال و...) روبه‌روست ولی دست‌ خالی و بدون امکانات نیست. به یمن ذخیره معرفتی، دستاوردهای نوین نظام علم و فناوری، آگاهی از مسیر طی‌شده و امید به آینده‌ای بهتر مسیر‌هایی تازه‌ خواهیم گشود.
مأموریت اینجانب و همکارانم در دولت تدبیر و امید در وهله اول ایجاد فضا و محیطی ترغیب‌کننده برای بازآرایی کمّ و کیف سیاست‌ها و برنامه‌های آموزش عالی با رویکرد برنامه‌‌محور و حمایت بی‌دریغ از ابتکار و نوآوری در سه‌گانه علم، تحقیقات و فناوری است. با چنین رویکردی مساعی خود را برای تحقق موارد ذیل به کار بسته‌ایم و امیدواریم با همراهی همه مجموعه‌های سیاستگذار شاهد تحقق عملی آنها باشیم؛
* ساماندهی به آموزش عالی ایران به‌منظور تجمیع منابع و توانایی‌ها در سطح ملی و منطقه‌ای: در جهان پر‌تغییر و چالش امروز، رشد و پیشرفت بهینه و پایدار بدون هم‌افزایی ممکن نیست.

کمک به ارتقای سطح اختیارات دانشگاه‌ها برای دستیابی به دانشگاه کیفی، نافع و مؤثر: داشتن اختیار کافی، استعدادها را به قدرت و توانایی بدل نموده و باعث بروز ابتکار و نوآوری در مدیریت‌ها خواهد شد.
ایجاد فرصت همگرایی، انسجام و دادوستد علمی و مدیریتی در دانشگاه‌ها: واقعیتی که زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های بین‌دانشگاهی، بین‌بخشی و بین‌رشته‌ای است.
اصرار مجدّانه بر تداوم حضور در چرخه جهانی دانش و فناوری به‌رغم موانع ساختاری و مالی و فشارهای بین‌المللی تحریم‌های ظالمانه نظام استکبار جهانی
تأکید بر بازنگری برنامه‌های آموزشی و فرآیند جذب دانشجو و به روز‌رسانی آنها؛ توجه کافی به عدالت آموزشی
تدوین لایحه مقابله با تقلّب و سرقت علمی، پیگیری و تصویب آن: چنین امری همکاری همه اعضای خانواده نظام آموزش عالی را می‌طلبد تا فرصت را از اخلالگران در نظام آموزش عالی سلب و از جایگاه علمی کشور صیانت کنند.
گسترش پارک‌های علم و فناوری و حمایت همه‌جانبه از نخبگان و نوآوری‌های آنها و تحصیلکرده‌ها که سرمایه‌های بی‌بدیل ایران عزیزند.
حمایت از مدیریت دانش و راهبردهای نوآورانه دانشگاه‌ها، مؤسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به‌منظور میدان‌دادن به ایده‌های نوآورانه و شتاب بخشیدن به روند کیفی تحوّل در نظام آموزش دانشگاهی
توجه به روند تعامل دانشگاه و جامعه با برداشتن دیوارهای میان این دو؛ تقویت ایده دانشگاه اجتماعی که در یک سال گذشته بارها بر آن تأکید و برای نیل به آن فعالیت شده است.
تداوم تحرّک‌بخشی به نوآوری و فناوری با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی، بویژه پارک‌های علم و فناوری، برای تعامل با بخش‌های صنعتی، خدماتی و اجتماعی؛ افزایش سهم اشتغال از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد؛ حمایت خاص از استارتاپ‌ها و واحد‌های فناور نوپا
حمایت از شکل‌گیری خوشه‌های فکری در دانشگاه‌ها به‌منظور تعامل مؤثر با دولت، ایفای مسئولیت اجتماعی دانشگاه و کمک به نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری
برنامه‌ریزی برای گسترش صلاحیت حرفه‌ای و اخلاق علمی
تسهیل خروج نظام آموزش عالی از مدارهای بسته کنونی در آموزش و ورود به قلمروهای باز و گسترده آموزش ترکیبی و مجازی
عمق بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی، ارزش‌های دینی و ملی و تقویت زندگی دانشجویی در ساحت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار ساحت‌های آموزشی، مهارتی و پژوهشی
شناخت آسیب‌‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی با هدف کاهش مشکلات تحصیلی، روانی و اجتماعی دانشجویان
همکاران دانشگاهی بیش از اینجانب واقف‌اند که تغییرات اجتماعی، تحوّل در فرهنگ و سبک زندگی نسل جوان، پیشرفت‌های فناوری‌های نوین و البته چرخش‌های در حال وقوع در دانش و علم سبب شده‌ است رسالت‌ها، انتظارات و کارکردهای نظام آموزش عالی فراتر از آن گسترش یابد که در دهه‌های گذشته تصوّر می‌کردیم. چنین تحوّلاتی، علاوه بر تأثیر بر مناسبات میان استادان و دانشجویان بر فرهنگ، شیوه‌های آموزش و یادگیری در سطوح دانشگاهی و آموزش عالی و نحوه تعامل و مفاهمه میان دانشگاه و محیط پیرامون تأثیر بسیاری داشته است. افزون بر این، نظام آموزش عالی رویکرد به آینده دارد و در برنامه‌های خود در پی ساختن انسان برای جامعه آینده است. پژوهش‌های ما و دانشجویان نیز به‌دنبال گمانه‌زنی برای گشودن پنجره‌هایی به سوی آینده است.
از همه همکاران آموزش عالی انتظار دارم برای داشتن فردایی بهتر بکوشند. در این راه، در نظر داشتن موضوعات ذیل حائز اهمیت است:
چگونگی حمایت از رویکردهای راهبردی و ایده‌های نوآورانه، ابداعات و ابتکارات در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
معرفی شیوه‌ها و الگوهای جدید به‌منظور ارتقای کیفیت آموزش دانشگاهی
رویکرد نو به بازآرایی، ارزیابی و سنجش کیفیت برنامه‌ها و طرح‌های دانشگاهی و آموزشی
بررسی راهکارهای پیشگام شدن دانشگاه در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان به‌منظور «خود‌اتکایی ملی» و «تحرک‌بخشی به کسب‌وکارهای نوین»
طرح الگوهای همگرایی نسلی بین دانشجویان و استادان و تقویت امید و اعتماد با هدف تبادل دیدگاه‌های همکاران و درخشش در عرصه نظام آموزش عالی کشور ایمان دارم که دستیابی به اقتدار ملی، توانمندی و قدرت بیشتر در گرو بهره‌مندی از دانش در همه حوزه‌های علمی است. چنین امر مهمی نیازمند همفکری، عزم جدّی و اراده‌ای استوار است.
سخن خود را با کلامی از سالار شهیدان، امام حسین(ع)، که در ایام سوگواری ایشان قرار داریم، به پایان می‌برم؛ فرموده‌اند: «علم ریشه شناخت و آگاهی، تداوم‌دهنده تجربه فراوانی عقل و موجب شرافت و بزرگواری در تقوای الهی است».

نشست رییس فن بازار ملی گاز با معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 25 شهریور 98

در نشست رییس فن بازار ملی گاز و بازرس فنی شرکت ملی گاز ایران با معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان بر روی توسعه همکاری های مشترک تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان جمشید افشانی در این نشست که 25 شهریورماه در پارک علم و فناوری برگزار شد گفت: توسعه بازار شرکت های عضو کنسرسیوم نفت، گاز و پتروشیمی پارک علم و فناوری محور این نشست بود که خروجی مثبتی در پی داشت.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: برگزاری یک تور فناورانه و نیز کارگاه های آموزشی در رابطه با نحوه ورود به وندور لیست شرکت ملی گاز ایران مورد توافق قرار گرفت.

گزارش تصویری این نشست را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20111

نمایشگاه هفته دولت در اهواز به کار خود پایان داد

تاریخ ارسال : 10 شهریور 98

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال چهارشنبه 6 شهریور افتتاح و تا 9 شهریورماه 98 در محل نمایشگه های دایمی اهواز ادامه داشت.

پارک علم و فناوری خوزستان هم در این نمایشگاه حضور پیدا کرد و به معرفی فعالیت ها و عملکرد خود در این حوزه پرداخت.

گزارش تصویری حضور پارک علم و فناوری خوزستان در این نمایشگاه را در لینک زیر ببینید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20110

انتصاب رئیس روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز به سمت معاون اداره کل روابط عمومی وزارت علوم

تاریخ ارسال : 05 شهریور 98

در حکمی از سوی دکتر علیرضا عبدالهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ندا شفیعی مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز به سمت معاون اداره کل روابط عمومی این وزارت منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، در متن این حکم آمده است:

با عنایت به تعهد و تخصص و تجربه ارزشمند سرکار عالی در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی، به‌موجب این ابلاغ به سمت معاون اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مجموعه وزارت علوم و نیز قابلیت‌ها و استعدادهای خارج از آن به‌ویژه در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور، نسبت به پیشبرد مطلوب‌تر مأموریت‌ها و فعالیت‌های این اداره کل در راستای نیل به اهداف و سیاست‌های موردنظر دولت محترم تدبیر و امید و مقام عالی وزارت، نهایت اهتمام و تاش خوبش را به‌کارگیرید.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با مدیرعامل سازمان آب و برق استان؛ پارک سازمانی برای کاربردی کردن پژوهش هاست

تاریخ ارسال : 03 شهریور 98

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط بیشتر صنعت با دانشگاه گفت: سیاست دولت در راه اندازی پارک ها در ادامه مسیر تاسیس دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه است با این تفاوت که پارک سازمانی برای کاربردی کردن پژوهش ها و در خدمت شرکت های دانش بنیان و فناور است.  

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان که 28 مردادماه 98 در دفتر مدیرعامل آن سازمان برگزار شد، بیان کرد: ساختار پارک ایجاب می کند ارتباط خود را با صنعت بیشتر کند تا بتواند شرکت های تابعه را توانمند نمایند.  

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه ها اصلی در جامعه محسوب می شود گفت: باید همه به نوعی به حل این معضل کمک کنیم و تلاش کنیم این دغدغه برطرف شود که حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان می تواند راهکاری برای توسعه بازار کسب و کار استان و اشتغال دانش محور باشد.

کاظمی نژاد راه اندازی مرکز فناوری های نوین صنعت آب و برق را پیشنهاد داد و افزود: راه اندازی این مرکز می تواند در جهت توسعه همکاری های مشترک نقش بسزایی داشته باشد.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان در پایان گفت: باید مدیران استان از تمام ظرفیت شرکت های پارک علم و فناوری استفاده کنند چرا که استفاده از این ظرفیت ها رونق حوزه کسب و کار را در پی خواهد داشت.

عقد تفاهم نامه مشترک بین پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت گاز استان

تاریخ ارسال : 02 شهریور 98

در نشست مدیرعامل شرکت گاز استان با سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان تفاهم نامه همکاری مشترک به امضا رسید و بر لزوم ایجاد ارتباط موثر در راستای استفاده از توانمندی های بومی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با مدیرعامل شرکت گاز استان که 28 مردادماه در حوزه ریاست پارک برگزار شد با اشاره به  توجه كم نظير به جوانان خلاق و  اشراف كامل مدیرعامل شرکت گاز استان نسبت به توانمندی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان خوزستان و لزوم استفاده از دانش و توانمندی آن ها بیان کرد: نگاه مبتنی بر علم و دانش که تاکید آن استفاده از توانمندی و پتانسیل نیروی انسانی در کشور و به ویژه استان است یک نگاه ارزشمند است.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری خوزستان از لحاظ قانونی ظرفیت ها و فضای تعاملی بالایی دارد اما از لحاظ اجرایی و بهره گیری از ظرفیت شرکت هایی که در آن وجود دارند باید همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در اين مسير همت گمارند.

کاظمی نژاد افزود: پارک های علم و فناوری یک مدل مشخص شناخته شده برای کاربردی کردن پژوهش ها در دنیا محسوب می شوند که در کشور ما نزدیک به دو دهه است راه اندازی شده اند و سازمانی دولتی برای حمایت و پشتیبانی از شرکت های خصوصی است.

کاظمی نژاد پیشنهاد راه اندازی مرکز فناوری های نوین شرکت گاز استان را ارایه داد و عنوان کرد: با راه اندازی این مرکز ما می توانیم شرکت هایی که می توانند در این حوزه به شما خدمات دهند در آنجا مستقر کنیم و با همراهی  واحد تحقیق و توسعه شما در جهت رفع نیازهای شرکت گاز استان گام های موثری برداریم.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با مدیرعامل ملی حفاری؛ صنعت ناگزیر به استفاده از فناوری های نوین است

تاریخ ارسال : 29 مرداد 98

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر اینکه در حوزه انرژی، پتانسیل های خوبی در پارک علم و فناوری خوزستان وجود دارد گفت: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شرکت های فعالی در پارک علم و فناوری خوزستان وجود دارد که توانمندی بالایی دارند و صنعت ناگزیر به استفاده از فناوری های نوین است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با مدیرعامل ملی حفاری ایران که 28 مردادماه 98 در دفتر مدیرعامل ملی حفاری برگزار شد، بیان کرد: گریزی نیست که در مسیر فعلی در دنیا صنعت نمی تواند کار خود را بدون استفاده از فناوری های نوین پیش ببرد و نمی توان به سبک سنتی کار کرد، بر همین اساس باید بر استفاده از توانمندی شرکت های پارک تاکید کرد.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه ها اصلی در جامعه محسوب می شود گفت: باید همه به نوعی به حل این معضل کمک کنیم و تلاش کنیم این دغدغه برطرف شود که حمایت از شرکت های فناور و نوپا می تواند راهکاری برای توسعه بازار کسب و کار استان باشد.

کاظمی نژاد عقد تفاهم نامه مشترک و راه اندازی مرکز فناوری های نوین ملی حفاری را پیشنهادهایی در جهت توسعه همکاری های مشترک دانست و عنوان کرد: با راه اندازی این مرکز ما می توانیم شرکت هایی که می توانند در این حوزه به شما خدمات دهند در آنجا مستقر کنیم و با همراهی  واحد تحقیق و توسعه شما در جهت رفع نیازهای ملی حفاری گام های موثری برداریم.

 

در ادامه این نشست مدیرعامل ملی حفاری نیز با تاکید بر اینکه باید بر دانش بومی تکیه کرد گفت:  اعتقاد داریم باید از دانش و توانمندی بومی حداکثر استفاده را برد و بهره گیری از شرکت های بومی در دستور کار ما قرار خواهد گرفت.

سید عبداله موسوی ادامه داد: باید نیازهای حوزه صنعت نفت شناسایی و با بهره گیری از توانمندی شرکت های دانش بنیان نسبت به بومی سازی آن ها اقدام کرد.

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

تاریخ ارسال : 26 مرداد 98

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

کارگاه آشنایی با طرح نو آفرین، برنامه توسعه اشتغال اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان صبح امروز ۲۶ مردادماه ۹۸ در سالن جلسات پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در این کارگاه برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان در جهت توسعه اشتغال ارایه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حمایت از توسعه اشتغال زایی در شرکت های نوپای حوزه فاوا، حمایت از ایجاد شتابدهنده های سازمانی، حمایت از اسجاد سرمایه گذاری جسورانه شرکتی، حمایت از توسعه پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات، حمایت از عرضه کننده محصول در پلتفرم های کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات و حمایت از به کار گیری نیروی انسانی در اصناف حوزه فاوا از جمله برنامه های این اداره کل می باشد که در این کارگاه ارایه و مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش تصویری این کارگاه را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20108

حضور پارک علم و فناوری خوزستان در نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان

تاریخ ارسال : 25 مرداد 98

نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان به کار خود پایان داد.

اولین نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان از ۲۳ مرداد ماه ۹۸ به مدت ۳ روز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد که پارک علم و فناوری خوزستان نیز در آن حضوری پر رنگ داشت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان این نمایشگاه جهت آشنایی بیشتر شرکت ها با ظرفیت شرکت های فولادی و نیز توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور جهت تعامل سازنده در راستای بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز برگزار شد.

گزارش تصویری این نمایشگاه را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=20109

 

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است

تاریخ ارسال : 25 مرداد 98

در نشست مشاور مدیرعامل بنیاد برکت کشور با سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان مطرح شد: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه ها اصلی در جامعه کنونی ما محسوب می شود گفت: حرکت پارک علم و فناوری خوزستان به سمت ایجاد اشتغال است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با مشاور مدیرعامل بنیاد برکت کشور که صبح امروز 23 مردادماه در حوزه ریاست پارک برگزار شد- بیان کرد: هر حمایت مالی که از شرکت های عضو پارک می شود گامی برای ارتقای آن شرکت محسوب شده که ارتقای شرکت برابر با ایجاد اشتغال است.

وی ادامه داد: معافیت های بیمه ای و مالیاتی، ترک تشریفات، تسهیلات به صورت وام با درصد سود پایین از جمله برخی حمایت های پارک از شرکت ها به حساب می آیند و لزوم این حمایت ها این است که فعالیت این شرکت ها مبتنی بر فناوری باشد.    

کاظمی نژاد افزود: پارک یک تسهیل کننده مسیر در حوزه فناوری برای شرکت ها بوده و در مجموع تلاش دارد مسیر را برای این شرکت ها هموار کند.

سرپرست پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه مبنای فعالیت شرکت های پارکعلم و فناوری دانش و علم است بر همین اساس شرکت های سالم و آینده داری هستند گفت: نبود فضای ملکی یکی از معضلات اصلی پارک و باعث عدم تمرکز شرکت ها در یک نقطه واحد شده است. هرجند در تلاش هستیم این معضل را برطرف کنیم.

در پایان این نشست قرار شد هر شرکتی از پارک علم و فناوری خوزستان که طرح اشتغال زایی داشته و مورد تایید پارک قرار گرفته باشد مورد حمایت بنیاد برکت قرار گیرد.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان