امروز چهارشنبه 27 تیر 1397

رئیس پارک و علم و فناوری خوزستان: شرکت های دانش بنیان توانایی رقابت با شرکت های بزرگ ملی و منطقه ای را دارند

تاریخ ارسال : 08 شهریور 96

رئیس پارک و علم و فناوری خوزستان گفت: اگر فرصت کار به شرکت های دانش بنیان داده شود، توانایی رقابت با شرکت های بزرگ ملی و منطقه ای را خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بابک بختیاری در نشست با مدیر عامل فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر توانمندی شرکت های عضو پارک علم وفناوری اظهار کرد:  اگر فرصت کار به شرکت های دانش بنیان داده شود، توانایی رقابت با شرکت های بزرگ ملی و منطقه ای را خواهند داشت.

 وی با بیان  اینکه پارک علم و فناوری خوزستان 140 شرکت زیر مجموعه دارد، تصریح کرد: در خوزستان 80 شرکت دانش بنیان وجود دارد که 50 شرکت آن زیر مجموعه پارک علم وفناوری خوزستان است.

رئیس پارک و علم و فناوری خوزستان خاطر نشان کرد: با رویکردی که برای مدیریت پارک در نظر گرفته شده است، توانستیم 70 درصد بودجه ای که دولت به ما می دهد، را از طریق درآمدهای اختصاصی شرکت ها به دست بیاوریم که در مقایسه با سایر پارک های کشور رشد خوبی محسوب می شو
مختاری با ابراز تاسف از اینکه در بیشتر صنایع پژوهش و فناوری محدود به حوزه فنی شده است، عنوان کرد:  متاسفانه کمتر دیده شده در صنایع ما تلاشی برای نیاز سنجی حوزه بازار صورت بگیرد.
رئیس پارک و علم و فناوری خوزستان در پایان با تاکید بر اینکه اشراف اطلاعاتی در حوزه مربوطه، از ویژگی های شرکت های دانش بنیان است، متذکر شد:  با توجه به هم افزایی شرکت های پارک علم وفناوری با یکدیگر در حوزه های مخلف توانایی انجام پروژه را دارند، به طور مثال شرکت های دانش بنیان می توانند، در حوزه بهره وری انرژی که یکی از نیازهای اساسی شرکت فولاد اکسین محسوب می شود،  فعالیت بسزایی داشته باشند.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • کد پستی : 6133873386
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان