امروز چهارشنبه 27 تیر 1397

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان: اجرای استارت آپ‌ها بر پایه فناوری تاثیر بزرگی در اقتصاد کشور دارند

تاریخ ارسال : 11 مهر 96

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره بر گسترش بازار فناوری و تکنولوژی‌های جدید گفت: استارت آپ‌هایی که بر پایه فناوری اطلاعات اجرا می‌شوند سهم بزرگی از اقتصاد آینده کشور را به خود اختصاص خواهند داد، و زیست بوم کسب و کار خوزستان بخاطر شرایط فرهنگی و همچنین مسائل زیست محیطی، پتانسیل خوبی برای رشد کسب و کارهای استارت آپی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس خوزستان از اهواز، جمشید افشانی، صبح امروز، در نخستین نشست کنسرسیوم  استارت آپ‌های پارک علم و فناوری  با تاکید بر اهمیت راه‌اندازی استارتاپ‌ها اظهار کرد: باید تمام قد از استارت آپ‌ها حمایت شود.

وی افزود: نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که علاقمندان به راه اندازی استارت آپ‌ها به ویژه جوانان نباید بدون ارزیابی کامل بازار هدف به صورت احساسی شروع به راه اندازی استارت آپ کنند.

 معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان متذکر شد: تیم‌های استارت آپی اگر بخواهند موفق باشند، علاوه بر تحلیل درست و منطقی بازار هدف، باید شناخت جامعی نسبت به  چالش‌ها و هزینه‌های آن داشته باشند.

افشانی عنوان کرد: همان طوری که به شدت حامی استارت‌ها هستیم، تا حدودی نگران استارت آپ‌های احساسی و هیجانی نیز هستیم، چرا که این مفهوم و تحرکات آن یادآور بازه‌ای است که جامعه دچار موج مدرک‌گرایی شده بود.

وی یاد آور شد: درآمد یک استارت آپ موفق به صورت نمایی رشد می‌کند، اما متاسفانه آمار جهانی نشان داده  نزدیک به ۸۰ درصد استارت آپ ها قبل از بلوغ، شکست می‌خورند.

افشانی با اشاره بر گسترش بازار فناوری و تکنولوژی‌های جدید تاکید کرد: استارت آپ‌هایی که بر پایه فناوری اطلاعات اجرا می‌شوند سهم بزرگی از اقتصاد آینده کشور را به خود اختصاص خواهند داد، و زیست بوم کسب و کار خوزستان بخاطر شرایط فرهنگی و همچنین مسائل زیست محیطی، پتانسیل خوبی برای رشد کسب و کارهای استارت آپی دارد.

وی گفت:  کنسرسیوم استارت آپ‌ها یکی از شش کنسرسیوم پارک علم و فناوری خوزستان است که متشکل از چند تیم استارت آپی بومی است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان در پایان متذکر شد: پارک علم و فناوری خوزستان آمادگی خود را برای حمایت از استارت‌های بومی اعلام می‌کند.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • کد پستی : 6133873386
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان