امروز چهارشنبه 3 بهمن 1397

«ایتاپ» می تواند پتانسیل‌های منطقه را به نمایش بگذارد

تاریخ ارسال : 19 اسفند 96

مشاور رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان شادگان، گفت: برگزاری جشنواره ایتاپ می تواند جوانان منطقه را به فکر برای حل مشکل‌ها و نیازها انداخته و پتانسیل‌های منطقه را به نمایش بگذارد.

فاخر رحیم در اختتامیه جشنواره ایده تا پدیده «ایتاپ» که در دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان شادگان برگزار شد، بیان کرد: امیدوارم بتوانیم این جشنواره را در سال آینده پربار‌تر برگزار کنیم. پتانسیل‌های شما جوانان خیلی بیشتر از این است و شرکت نکردن در جشنواره از سوی  نوجوانان و جوانان زحمات مسئولان شهر و استان را به باد می دهد.

وی در مورد اهميت مشاوره به دانش‌آموزان در مقاطع تحصلي افزود: مشاوره علمی را چارچوبی برایش در نظر نگیریم که بخواهیم به افراد اجتماعی آن را ارائه دهیم همانطور که در مدرسه با فرزندان خودمان صحبت می کنیم با دانش آموزان دیگر هم رفتار کنیم.

رحيم ادامه داد: اگر دانش آموزی ایده ای را مطرح کرد، باید مثل فرزند خودمان او را راهنمایی کنیم همین که در سطح دانش‌آموزی به فکر اختراع و ایده بود خیلی ارزشمند است، این که یک دانش‌آموز فکر می کند و از آن اندیشه بخواهد کاری را انجام دهد که حاصلی برای منطقه داشته باشد بسيار ارزشمند است.

وي بيان كرد: باید از طریق شناسایی ظرفیت‌ها برای رفع مشکل‌هاي منطقه اقدام كرده و وضعیت معیشتی مردم را سامان دهیم، در حال حاضر شادگان قطب محصول‌هاي ارگانیک است، چرا نباید این محصول‌هاي ارگانیک ساماندهی شوند تا مردمی که این محصول‌ها را تولید می کنند کسب درآمد کنند و به آن‌ها کمکی شود.

مشاور رییس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار كرد: نبايد به فکر کار پیچیده باشیم، از کارهای ساده شروع کنیم که نیاز به تکنولوژی پیشرفته نداشته باشد، فردی که در همین مزارع کشاورزی مشغول کار است به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکل‌ها، ممکن است ایده ای ارائه دهد که یک استاد دانشگاه نداشته باشد.

وي با اشاره به اينكه ایده ای که قابل دفاع نباشد هیچ ارزشی ندارد گفت: صرفا ایده دادن ارزشی ندارد باید از ایده های خود با روش های علمی دفاع كرد.

فاخر رحيم در پايان افزود: اگر ایده ای پذیرفته نشده است دلیل بر ضعیف بودن آن نیست شاید منطبق با مشکل‌هاي موجود نبوده و یا نتوانسته چهارچوب‌هاي مد‌نظر داوران را توجيه كند.

گفتني است: از میان ایده دهنده‌ها در اين جشنواره ۵ ايده به عنوان ايده برتر انتخاب شدند.

 

برچسب‌ها: مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌كارهاي نوپا واحد استان خوزستان
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان