امروز شنبه 27 بهمن 1397

عضویت ۴۹ استارت آپ در خانه استارت آپ اهواز

تاریخ ارسال : 24 اردیبهشت 97

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۴۹ استارت آپ عضو خانه استارت آپ اهواز شده که از این میان ۳۳ استارت آپ در سالن خرمشهر نمایشگاه الکامپ مستقر شده‌اند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق روز، جمشید افشانی در حاشیه سومین نمایشگاه الکامپ خوزستان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: نمایشگاه الکامپ از تأثیرگذاری قابل توجهی در حوزه فاوا برخوردار است و باید محصولات و خدمات شرکت‌های فعال در این حوزه به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به این‌که هدف و برنامه پارک علم و فناوری خوزستان طی سال گذشته، توسعه بخش فاوای شرکت‌های عضو پارک بود، ادامه داد: براساس آخرین آمار، در سال گذشته ۱۱۰ درصد افزایش تعداد شرکت‌های حوزه فاوا در پارک علم و فناوری را به همراه داشتیم.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: راه‌اندازی مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فاوا کار بزرگ دیگر در این بخش است که تفاهم نامه‌ی میان وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری خوزستان در سال 96 در این راستا بسته شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی خانه استارتاپ اهواز، افزود: در این مجموعه فضایی ایجاد شده که استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا می‌توانند به صورت کاملا رایگان مستقر و از خدماتی شامل آموزشی، مشاوره‌ و منتورینگ استفاده کنند و در قالب یک سری رویدادها آموزش‌های لازم به صورت غیرمستقیم به آنها ارائه می‌شود.

افشانی با بیان این‌که از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۴۹ استارتاپ عضو خانه استارتاپ اهواز شده که از این میان ۳۳ استارتاپ در سالن خرمشهر نمایشگاه الکامپ مستقر شده‌اند، گفت: ۷۰ درصد هزینه حضور این استارتاپ‌ها را پارک علم و فناوری خوزستان پرداخت کرده است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: ۲۹ شرکت فعال حوزه فناوری اطلاعات دیگر در حوزه فاوا عضو پارک علم و فناوری خوزستان هستند که از این تعداد ۱۰ شرکت به صورت غرفه‌های مستقل و مجزا در نمایشگاه حضور یافتند.

وی با اشاره به این‌که از مجموع استارتاپ‌های عضو خانه استارتاپ اهواز ۲۹ درخواست جهت استقرار در خانه را داشتند که مجموعه‌های آنها از یک نفر تا چند نفره تشکیل می شود، بیان کرد: این استارتاپ‌ها در حوزه گردشگری، خدمات شهری، سلامت و دیگر بخش‌ها فعالیت دارند که از بستر IT برای توسعه کار خود استفاده می‌کنند.

افشانی با اشاره به موضوع پیام‌رسان‌ها و ضرورت پرداختن به آنها، عنوان کرد: پیام‌رسان‌ها باید کیفیت و خدمات لازم جهت ارائه به مردم را بهبود ببخشند تا بتوانند در فضای رقابتی حرف اول را بزنند؛ براساس گزارش‌های رسیده درصد بسیار زیادی از پیام‌های تلگرام کاسته شده و میزان ترافیک این پیام‌رسان کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان