امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان عنوان کرد: ارائه برنامه‌های علمی ویژه برای کودکان در نمایشگاه پژوهش

تاریخ ارسال : 11 آذر 97

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: به مناسبت هفته پژوهش برنامه‌های ویژه‌ای در نمایشگاه پژوهش استان برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

بابک مختاری در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: به منظور ارتباط بیشتر مردم با دانشگاه و صنعت، از سال 88 نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، هر ساله خارج از دانشگاه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: فن‌بازار استان خوزستان امسال برای ششمین سال همزمان با هفته پزوهش برگزار می‌شود. در نمایشگاه پژوهش امسال بیش از 30 واحد فناور و شرکت حضور دارند و چندین برنامه ویژه خواهیم داشت و از چند محصول جدید و ویژه رونمایی خواهد شد.

مختاری بیان کرد: بر اساس نظرسنجی سال گذشته مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی خوزستان (ایسپا)، میزان استقبال کودکان و نوجوانان از نمایشگاه پژوهش کاهش داشته است که علت اصلی آن برگزاری نمایشگاه در روزهای تعطیل بود. امسال با تدبیری که اندیشیده شد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه‌های علمی ویژه برای کودکان در نظر گرفته که از جمله آن آموزش نجوم، آموزش علوم به زبان ساده و قصه‌گویی اجرا خواهد شد. هدف این است که همه اقشار از جمله کودکان با مباحث علمی و پژوهشی آشنا شوند.

وی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی خوزستان نیز مسابقه دفاع سه‌دقیقه‌ای از پایان‌نامه را برگزار می‌کند و دانشجویان می‌توانند به صورت نمادین از پایان‌نامه‌های خود دفاع کنند.

مختاری بیان کرد: همچنین برای کودکان و نوجوانان مسابقات رباتیک با هدف آشنایی کودکان با رباتیک برگزار می‌شود که در فن‌بازار بخش ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شده است. از دیگر برنامه‌ها ارائه محصولات بانوان کارآفرین با حضور 28 کارآفرین خانم است که با هدف افزایش مشارکت بانوان در اقتصاد خانواده، محصولات خود را عرضه می‌کنند. از برنامه های دیگر، رویداد حرف نو است که دو نفر از کارآفرینان جوان استان خوزستان تجربیات شکست‌ها و موفقیت‌های خود را ارائه می‌دهند.

ریس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: از دیگر برنامه های این نمایشگاه برگزاری تالار گفت‌وگو با موضوع نوآوری است که می‌تواند به جوانان کمک کنند. سال گذشته استقبال خوبی از نمایشگاه شد که یکی از دلایل آن حضور اصحاب رسانه است. با توجه به نظرسنجی‌ها، سال گذشته بیشترین میزان بازدید از نمایشگاه صورت گرفته است. نمایشگاه امسال همزمان با نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی استان است که امیدوارم ارتباط دانشگاه و صنعت محقق شود.

وی بیان کرد: در پایان نمایشگاه از رسانه‌هایی که حضور فعال داشتند، تقدیر ویژه خواهد شد، زیرا یکی از پل‌های ارتباطی دانشگاه و جامعه، رسانه است و در طول 10 سال اخیر همکاری خوبی با اصحاب رسانه ایجاد شده و آن‌ها بیش از انتظار کمک کردند که در نهایت کمک به کل استان بوده است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و ششمین فن بازار استان خوزستان از شنبه (10 آذرماه) تا سه‌شنبه (13 آذرماه) در محل نمایشگاه بین‌المللی اهواز برپا می‌شود.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان