امروز یکشنبه 26 خرداد 1398

لزوم بسترسازی برای توسعه صنعت بازی‌سازی در کشور

تاریخ ارسال : 27 آذر 97

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به توسعه کسب و کارهای وابسته به تکنولوژی، گفت: باید صنعت بازی‌سازی را جدی گرفته و برای آن برنامه‌ریزی و بستر لازم را در جهت توسعه اقتصادی این حوزه فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید افشانی در حاشیه آیین اختتامیه سومین رویداد ملی گیم‌آپ که عصر دیروز، ۲۳ آذرماه در آبادان برگزار شد، اظهار کرد: ما باید بپذیریم اقتصاد نفتی در دنیا رو به اتمام است. جریان اقتصادی کشور باید به سمت اقتصاد دیجیتال و محتوا و مباحث نوین جهت دهی شود.‌ در سالیان اخیر صنعت بازی‌سازی سهم خوبی در کیک اقتصادی کشورها به خود اختصاص داده است اما در کشور ما آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه صنعت بازی‌سازی هم از بعد اقتصادی و هم فرهنگی و سیاسی حائز اهمیت است، ادامه داد: کشور ژاپن در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۱۲.۹ میلیارد دلار از صنعت بازی‌سازی سود داشته است، این در حالی است که کل درآمد کشور ما از صنعت نفت در سال ۲۰۱۶ حدودا ۴۲ میلیارد دلار بوده است. به عبارتی ژاپن فقط از صنعت بازی‌سازی حدود ۲۵ درصد کل اقتصاد نفتی ما درآمد داشته است.

افشانی اضافه کرد: کمتر کسی در دهه‌های گذشته به این می‌اندیشید که نفت روزی ارزش خود را از دست خواهد داد، اما امروزه برای همه اقتصاددانان بزرگ دنیا پرواضح است که نفت در اقتصاد چند دهه آینده، جایی نخواهد داشت. برای مثال در هفته گذشته ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا از سهام شرکت بنز و بی‌ام‌و بیشتر شده و این فقط به خاطر تامین سوخت الکتریکی خودروهای این شرکت است.

وی گفت: ما از الان باید به فکر 30 سال آینده باشیم. باید برنامه‌ریزی و بسترسازی کنیم و تا قبل از آنکه دیر شود، تلاش کنیم جایگاهی در اقتصاد بازی‌سازی و محتوا در دنیا به‌دست بیاوریم.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: در بعد فرهنگی امروزه بازی‌های موبایلی و کامپیوتری جزو مهمترین ابزارهای فرهنگ‌سازی و انتقال آیین و سنن یک کشور به نسل‌های بعد و نیز سایر کشورها هستند.‌ بازی‌ها به طور ناخودآگاه بر فرهنگ بچه‌ها و نوجوانان در حال رشد بسیار تاثیر می‌گذارند. باید محتوای فرهنگی بازی‌ها غنای لازم را داشته باشند.
 
وی در پایان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این رویداد، تصریح کرد: با توجه به اهمیت صنعت بازی‌سازی در کشور، پارک علم و فناوری خوزستان از تیم‌های بازی‌سازی حمایت می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، رویداد ملی گیم‌آپ ۳، از ۲۰ تا ۲۳ آذرماه با حضور تیم‌هایی از استان‌های مختلف کشور در شهر آبادان برگزار شد. در این رویداد پس از داوری تیم‌ها، از سوی پارک علم و فناوری خوزستان به سه تیم برتر جوایز نقدی اهدا شد.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان