امروز سه شنبه 29 مرداد 1398

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم: باید به دنبال توسعه نظام ارزش‌آفرینی در کشور باشیم

تاریخ ارسال : 26 دی 97

قائم مقام معاون وزیر و مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی، گفت: باید به دنبال توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور باشیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، مهدی کشمیری امروز (26 دی ماه) در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خوزستان اظهار کرد: توسعه حوزه پژوهش در وزارت علوم باعث ایجاد پارک های علم و فناوری در کشور و ورود جدی به حوزه فناوری شد و در حال حاضر مجموعه هایی در وزارت علوم وجود دارند که زیرساخت خوبی برای توسعه فناوری در کشور محسوب می شوند.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با بیان اینکه پارک های علم و فناوری، مراکز نوآوری و مراکز رشد از جمله زیرساخت های فراهم شده در وزارت علوم برای توسعه حوزه فناوری در کشور هستند، گفت: آنچه که مهم است این می باشد که ما دیگر از رویکرد نشر و انتشار مقاله که آن هم جایگاه و ارزش خود را دارد، در حال عبور هستیم و به اینکه بحث های ماموریت گرایی و اثر بخشی در حقیقت جزو عنصرهای اصلی وزارت علوم قرار گیرند، ورود کردیم.

قائم مقام معاون پژوهشی وزیر علوم در امور فناوری ادامه داد: دیگر کفایت نمی کند یک استاد دانشگاه در اتاق دانشکده بنشیند و روی مقاله ای کار کند، هرچند همانطور که تاکید کردم این هم ارزش خاص خود را دارد ولی بحث جدی ما باید ارزش آفرینی باشد.

کشمیری افزود: هر کسی که در خانواده وزارت علوم فعالیت می کند چه در حوزه آموزش، پژوهش و یا در حوزه فناوری، باید جایگاه خود را در این نظام ارزش آفرینی پیدا کند. حال در این بین یکی می شود جزو یک درصد دانشمندان تاثیرگذار در دنیا، یکی هم می شود منبع معتبر برای یک صنعتی در کشور که هر کدام به نحوی ارزشمند است.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: خوشبختانه مجموعه پارک های علم و فناوری در کشور  جایگاه خوبی در بحث نظام ارزش آفرینی دارند و در واقع شکل گیری پارک ها در کشور و ریشه آن ها در راستای همین تفکر توسعه نظام ارزش آفرینی است.

به گزارش ایسنا، قائم مقام معاون وزیر و مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز، چهارشنبه 26 دی ماه در بازدیدی سرزده، از پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت های زیر مجموعه دیدن و با فعالیت و عملکرد آن ها آشنا شد و با مدیران شرکت ها به بحث و گفت و گو نشست.

همچنین کشمیری جلسه ای با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و رییس دانشگاه شهید چمران اهواز داشت. وی دو روز در خوزستان خواهد بود و روز پنج شنبه، 27 دی ماه نیز سفری به شهرستان بهبهان برای آشنایی با فعالیت های صورت گرفته در حوزه فناوری این شهرستان و پردیس پارک علم و فناوری بهبهان خواهد داشت.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان