امروز شنبه 14 تیر 1399

منوی دیجیتال؛ لذت، سرعت با چاشنی تکنولوژی

تاریخ ارسال : 08 اردیبهشت 98

چندسالی است که با روی کار آمدن سامانه های هوشمند، شکل زندگی و انجام کارهای روزمره دست خوش تغییرات زیادی شده است.

در این مقاله به معرفی یکی از محصولات و خدمات شرکت هوشمند سازان کسب و کار رایکا از شرکت های تابعه پارک علم و فناوری خوزستان خواهیم پرداخت که پیشنهاد می شود تا آخر این مقاله با ما همراه باشید؛ هوشمند شدنِ بسیاری از فعالیت های روزانه باعث صرفه جویی در وقت و کاهش اشتباهات ناشی از انتخاب غلط می شود. دیگر نیازی نیست برای مسافرت با آژانس تماس بگیرید یا نیازی نیست برای خرید کالاهای مورد نیاز خود به بازارهای شهر مراجعه کنید یکی از اتفاق های خوب زندگی هوشمند منوهای دیجیتال به سرویس دهی رستوران هاست. به کمک منوی دیجیتال دیگر نیازی به منوی کاغذی رستوران ها، صحبت کردن و راهنمایی خواستن از مهماندارها، معطل شدن برای گرفتن سفارش غذا و ... نیست چراکه همه این کارها را در کمتر از 1 دقیقه می توانید با کمک منوی دیجیتال انجام دهید.

منوی دیجیتال، یک تیم استارتاپ است که در زمینه تولید راه حلی نوآورانه برای رفع مشکلات موجود در رستوران ها و فست فودها فعالیت دارد. این تیم با ارائه ایده و راه حلی نو به صاحبان رستوران ها برای رضایت بیشتر مشتریان و باقی ماندن در بازار رقابت کمک خواهد کرد.

این تیم با تحقیق و جمع آوری اطلاعات به صورت مصاحبه مستقیم با رستوران دارها و شناخت مشکلات آنان، اقدام به طراحی منوی دیجیتال برای رستوران، کافه ها و فست فودها نموده است.

منوی کاغذی! آری یا خیر؟

طی بررسی های این تیم استارتاپی؛ امروزه چاپ مجدد منوی کاغذی بیشترین سهم از مشکلات رستوران داری را به خود اختصاص داده است چراکه با مشاهده مواردی همچون:

  • تغییر مداوم قیمت مواد اولیه
  • اضافه شدن و کم شدن یک غذا به منوی رستوران
  • موجود یا عدم موجود بودن یک غذا در منوی کاغذی

بیش از هر زمانی نیاز به طراحی این منو، احساس می شود.

به علاوه مشکلاتی همچون اشتباه در ثبت سفارش از سوی مشتری به دلیل آشنا نبودن عناوین غذاها و بی اطلاعی از محتویات غذا و مشکلات تامین نیروی انسانی متخصص (مهماندارانی با روابط عمومی، سرعت و دقت بالا) از دیگر مواردی هستند که با استفاده از منوی دیجیتال می توان آن ها را به حداقل میزان ممکن رساند.

تیم منوی دیجیتال متشکل از چند جوان متخصص در حوزه ict است که در فعالیت خود را از سال 1397 در پارک علم و فناوری اهواز آغاز کرده اند. جوانانی که به دنبال ارتقای سطح تکنولوژی استان و کشورشان هستند. سید احمد ابوالحسن زاده مدیر این پروژه است و هدایت تیم منوی دیجیتال را بر عهده دارد.

سید احمد ابوالحسن زاده، مدیر پروژه منوی دیجیتال درباره ایده اولیه تولید این محصول اینگونه پاسخ داد: برای همه ما پیش آمده است که با مراجعه به رستوران با منوهای کاغذی مواجه شویم که فاقد قیمت هستند یا قیمت به صورت دستی در آنها درج شده است و هر دوی این مورد نه برای مشتری و نه برای رستوران دار خوشایند نیست. بنابراین تصمیم بر این شد که برای اولین بار در خوزستان، منوی دیجیتالی طراحی شود تا مشکلات ناشی از منوی کاغذی به حداقل میزان ممکن برسد.

کاربری آسان منوی دیجیتال؛ لذت یک سفارش بی دردسر

مهندس ابوالحسن زاده با بیان اینکه آنچه منوی دیجیتال را از سایر برنامه های سفارش غذا متمایز می کند عدم نیاز به نصب اپلیکیشن است؛ در مورد روش های استفاده از منوی دیجیتال اینگونه توضیح می دهد: منوی دیجیتال امکان سفارش غذا با مشاهده قیمت و عکس واقعی غذاها را با استفاده از 2 روش برای مشتریان فراهم می کند.

QR کد؛ دروازه ورود به دنیای منوی دیجیتال

وی در توضیح این روش گفت: در روش اول QR کد مخصوص هر رستوران درج شده است که مشتری با اسکن آن وارد صفحه کاربری رستوران شده و با مشاهده تمامی جزئیات مربوط به غذا، سفارش خود را ثبت خواهد کرد.

سرپرست تیم منوی دیجیتال در پایان گفت: علاوه بر این؛ از دیگر امکاناتی که در طراحی «منوی دیجیتال» فراهم شده این است که مشتریان می توانند به سادگی، با ورود به آدرس mymenu.biz و وارد کردن شماره میز غذای دلخواه خود را انتخاب و به انتظار آماده شدن آن بنشینند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده دیگر فعالیت های این تیم به صفحه اینستاگرام)   (mymenu.biz مراجعه نمایید.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان