امروز جمعه 9 اسفند 1398

شرکت ها به ساختارسازی اهمیت بیشتری دهند

تاریخ ارسال : 06 مهر 98

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با کنسرسیوم کشاورزی، محیط زیست، آموزش و مشاوره؛

شرکت ها به ساختارسازی اهمیت بیشتری دهند

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در ابتدای ورود نگاهی ساختاری به پارک داشتم و متوجه شدیم پارک نواقصی دارد که باید برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناروی خوزستان ایرج کاظمی نژاد در نشست با کنسرسیوم کشاورزی، محیط زیست، آموزش و مشاوره که در سالن نشست های پارک برگزار شد به برنامه ریزی برای رفع این نواقص اشاره کرد و تاکید کرد: بازاریابی یکی از اساسی ترین مشکلات شرکت ها محسوب می شود که عمده آن ها با این معضل مواجه هستند به همین خاطر راه اندازی واحد بازاریابی در دستور کار قرار گرفت که می تواند کمک شایانی به رفع این نیاز داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی و نظارت یکی از واحدهای مورد نیاز پارک بود گفت: در حال حاضر واحد ارزیابی و نظارت پارک راه اندازی شده و اعتقاد داریم ارزیابی و نظارت می تواند به رشد شرکت ها کمک کند.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان افزود: در راستای ساختار سازی راه اندازی واحد آمار و بانک اطلاعاتی نیز مهم واقع شده و می توان با راه اندازی این واحد شرکت ها را در آینده ای نزدیک رتبه بندی کرد و شهرت و وفاداری در انجام قرارداد و تعهدات را در این شرکت ها مورد سنجش قرار دهیم، چرا که وفاداری به انجام تعهدات مسایلی مهم برای پارک محسوب می شوند.  

وی یکی از معضلات کنونی پارک را نبود فضای کالبدی عنوان کرد و ادامه داد: در تلاش هستیم تا محل مناسبی را برای توسعه فضای فیزیکی پارک در مرکزیت شهر اهواز فراهم کنیم، داشتن فضای کارگاهی و آزمایشگاهی یکی از نیازهای شرکت هاست که با رفع این معضل برطرف می شود.

کاظمی نژاد با اشاره به اینکه در راستای تعامل بیشتر با سازمان ها و صنایع نشست های زیادی برگزار کرده ایم، افزود: از نشست با شهرداری اهواز گرفته تا شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، سازمان آب و برق و سایر سازمان ها که بدون شک می توان بهره لازم را از آن ها برد.

وی افزود: در تلاشیم با ارتباط با سازمان هایی که امکانات آزمایشگاهی دارند مشکل کمبود آزمایشگاه را رفع کنیم که یکی از نیازهای شرکت ها می باشد.

کاظمی نژاد با اشاره به اینکه یکی از معیارهای لازم برای رشد شرکت ها ساختارسازی درست است. گفت: یکی از ضعف های شرکت ها ساختارسازی است، شرکت ها به ساختاری سازی چه در حوزه مالی و اداری و چه فنی و تخصصی توجه کنند چرا که ایجاد ساختار می تواند به رشد آن ها کمک کند.

وی فعالیت گروهی و کنسرسیومی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: در بازار رقابتی که وجود دارد یک شرکت ضمن اینکه باید ساختار و ساز و کار مشخصی داشته باشد که به آن اشاره کردیم، می تواند با همکاری های مشترک در قالب چند شرکت و یا کنسرسیوم سهم بیشتری را از بازار جذب کنند و در این راستا شرکت ها باید کنسرسیوم را جدی تر بگیریند. 

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با تاکید بر اینکه بازار کشورهای همسایه به ویژه کشور عراق بسیار مساعد است، گفت: پارک علم و فناوری خوزستان به دنبال حضور در بازار های بین المللی از جمله کشور عراق است و در همین خصوص در نظر داریم نمایشگاهی در عراق برگزار کنیم که به ایجاد تعامل بی انجامد.  
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان