امروز یکشنبه 8 خرداد 1401

فراخوان طراحی سایت پارک علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 28 اردیبهشت 01

فراخوان طراحی و اجرای سایت پارک علم و فناوری خوزستان برگزار می شود.

پارک علم و فناوری خوزستان در نظر دارد سایت سازمانی خود را بازطراحی نماید. از همه شرکت های توانمند، متخصص و با تجربه در این حوزه دعوت می شود در صورت علاقمندی به حضور در این فراخوان، ضمن بررسی سایت پارک علم و فناوری خوزستان به آدرس www.khstp.ir طرح پیشنهادی خود را همراه با رزومه ای از شرکت تا حداکثر مورخ 3 خردادماه ۱۴۰۱ به شماره واتساپ روابط عمومی ۰۹۱۶۰۰۸۸۰۰۱ ارسال کنند

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تاکید کرد:تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری خوزستان برای ما ارزشمند است

تاریخ ارسال : 25 اردیبهشت 01

لزوم شکل‌گیری زنجیره علمی بین دانشگاه‌های خوزستان و صنعت نفت

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: امیدواریم با کمک نیروهای توانمند در دانشگاه‌های خوزستان و در یک زنجیره، یک مجموعه علمی بعد از سال‌ها در استان شکل بگیرد و در کنار صنعت نفت برای آینده روشن، گام‌های موثری برداشته شود.

علیرضا دانشی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب که امروز (۲۵ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری خوزستان برای ما ارزشمند است و برای فعال‌سازی مجموعه علمی با عزمی راسخ کمک خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با نوآوری و توجه به ارتقای زنجیره ارزش، در خدمات‌رسانی به بخش‌های مغفول‌مانده در صنعت نفت به ویژه در مناطق جنوب کمک کنید تا در جهت ارزش افزوده و ایجاد شغل، گام‌های موثری برداریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: امیدواریم با کمک نیروهای توانمند در دانشگاه‌های استان خوزستان و در یک زنجیره، یک مجموعه علمی بعد از سال‌ها در استان خوزستان شکل بگیرد و در کنار صنعت نفت برای آینده روشن، گام‌های موثری برداشته شود. حتما کمک خواهد شد که همکاری همه‌جانبه وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که بسته‌های آماده‌ برای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی آماده شوند و در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی قرار دهیم تا فرمایش رهبری تحقق پیدا کند و هم ارزش افزوده و هم شغل ایجاد شود زیرا باید برای رفع بیکاری اقدامات موثری برداریم.

دانشی در پایان خطاب به پارک علم و فناوری خوزستان عنوان کرد: شما می‌توانید؛ باید با عزمی راسخ جبهه‌ای محکم و مقاوم در برابر تحریم‌ها و استکبار ایجاد کنیم و با موفقیت این گردنه تاریخی را رد کنیم.

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای؛ پارک علم و فناوری خوزستان و مناطق نفت‌خیز جنوب همکاری می‌کنند

تاریخ ارسال : 25 اردیبهشت 01

پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای همکاری خواهند کرد.

 

دکتر محمد راضی‌جلالی رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب که امروز (۲۵ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال و ماموریتی که بر عهده ما است، این تفاهم‌نامه بین پارک و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منعقد شد.

به گزارش ایسنا، وی ضمن ابراز امیدواری به رقم زدن اقتصاد دانش بنیان افزود: امیدواریم با این همکاری، گام‌های بلندی در راستای تحقق شعار سال و معرفی ظرفیت‌های فناورانه و نوآورانه با رویکرد اشتغال‌محور برداریم.

عقد قرارداد "تدوین نقشه راه توسعه فناوری در میادین شرکت نفت و گاز اروندان"

تاریخ ارسال : 25 اردیبهشت 01

 قرارداد "تدوین نقشه راه توسعه فناوری در میادین شرکت نفت و گاز اروندان" بین پارک علم و فناوری خوزستان و شرکت نفت و گاز اروندان به امضا رسید.

دکتر محمد راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در خصوص این قرارداد که امروز (۲۵ اردیبهشت‌ماه) در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی در تهران بسته شد، گفت: همکاری‌های نزدیکی بین شرکت نفت و گاز اروندان و پارک علم و فناوری خوزستان در مدت اخیر ایجاد شده است که با این قرارداد امیدواریم بتوانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و ‌فناور پارک علم و فناوری در راستای توسعه فناوری‌های شرکت نفت و گاز اروندان استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از پارک علم و فناوری خوزستان، وی ادامه داد: در این قرارداد علاوه بر تدوین نقشه راه توسعه فناوری در میادین شرکت نفت و گاز اروندان، ظرفیت‌های بومی‌سازی تاسیسات و تجهیزات و استفاده از فناوری‌های نوین در شرکت نفت و گاز اروندان، مطالعه و ارائه خواهد شد.

این قرارداد زمینه همکاری بیشتر و بهتر شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خوزستان را با شرکت نفت و گاز اروندان فراهم خواهد کرد.

رصد شرکت‌های صنعتی تعطیل خوزستان از سوی پارک علم و فناوری

تاریخ ارسال : 21 اردیبهشت 01

رئیس پارک علم و فناوری استان خبر داد

رصد شرکت‌های صنعتی تعطیل خوزستان از سوی پارک علم و فناوری

ایسنا/خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: بیش از نصف شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان خوزستان تعطیل هستند که این شرکت‌ها را شناسایی و مشکلات آن‌ها را رصد کرده‌ایم و آن‌هایی که ظرفیت دانش بنیان شدن دارند را ذیل پارک خواهیم آورد تا از تسهیلات استفاده کنند.

دکتر محمد راضی‌جلالی در آیین تودیع و معارفه رئیس پارک علم و فناوری خوزستان که امروز (۲۱ اردیبهشت‌ماه) در دانشکده علوم دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در پایان سال ۱۴۰۰ پیشنهاد تشکیل شورای عالی فناوری را به استانداری خوزستان دادم و خوشبختانه شورایی در راستای جلوگیری از موازی‌کاری تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هفت کارگروه درون این شورا تعریف شد که در موضوعات مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی و صنایع فعال هستند. ستاد اقتصاد دانش بنیان نیز به ریاست استانداری خوزستان و دبیری پارک نیز تشکیل شد و علاوه بر آن، قرارگاه تحقق شعار سال را زیر نظر نمایندگی ولی فقیه در استان خوزستان تشکیل داده‌ایم.  

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به فعالیت‌های این حوزه گفت: بر این باور هستیم که تلاش‌های انجام شده، ثمره تلاش‌ مدیران قبلی در زمینه‌های مختلف است.

وی افزود: بیش از نصف شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان خوزستان تعطیل هستند که این شرکت‌ها را شناسایی و مشکلات آن‌ها را رصد کرده‌ایم و آن‌هایی که ظرفیت دانش بنیان شدن دارند را ذیل پارک خواهیم آورد تا از تسهیلات استفاده کنند.

راضی‌جلالی با بیان اینکه در حال پیگیری اصلاح قوانین بالادستی هستیم، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با روسای دانشگاه‌های آزاد و دانشگاه شهید چمران اهواز منعقد شده و برنامه‌ای برای دانش بنیان کردن صنایع بزرگ داریم و کار را از شرکت‌های نفتی بزرگ آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: برای گسترش فعالیت‌های برون مرزی و تجارت بین‌المللی با توجه به موقعیت حساس استان خوزستان با کشورهای همسایه از جمله کویت و عراق و دیگر کشورها، ظرفیت خوبی وجود دارد تا استان خوزستان از وضعیت بغرنج کنونی خارج شود زیرا واقعا شرایط فعلی، زیبنده امکانات استان خوزستان نیست.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: امیدواریم بتوانیم مهمترین چالش استان خوزستان یعنی اشتغالزایی را در حوزه‌های مختلف مرتفع کنیم. 

 

صنایع بزرگ معضلی برای توسعه فناوری

دکتر ایرج کاظمی‌نژاد رئیس سابق پارک علم و فناوری خوزستان نیز در این مراسم گفت: از تیرماه سال ۹۸ که ریاست پارک علم و فناوری را به عهده گرفتم، تعداد مراکز نوآوری خوزستان رشد دو برابری داشته است و سعی کردیم شهرستان‌ها را نیز پوشش دهیم.

وی ادامه داد: ۱۶۷ شرکت را ۲۹۴ شرکت رساندیم و امیدواریم که این تعداد نیز افزایش پیدا کند. در این مدت تعداد افراد شاغل در پارک علم و فناوری خوزستان به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسید که میانگین اشتغال پارک‌های کشور حدود ۱۴۰۰ نفر است و در این خصوص، پارک علم و فناوری خوزستان جایگاه خوبی دارد، اگر چه با معضلاتی از جمله فضای فیزیکی مواجه بودیم.

رئیس سابق پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در این مدت تسهیلات بانکی پرداخت شده رشد بسیار خوبی داشت. دو سال گذشته شرایط خاص بود و با وجود شیوع کرونا و تعطیلی مراکز اداری، پارک علم و فناوری حتی یک روز هم تعطیل نشد زیرا اعتقاد داشتیم کرونا وظیفه ما را دوچندان کرده است.

وی عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای منعقد شده در پارک حدود ۱۶ میلیارد تومان با فولاد شادگان بود. بودجه عمومی پارک‌ها یکی از مشکلات بود و در جمع می‌توان گفت که اگر بودجه تمام پارک‌های علم و فناوری را روی هم بگذاریم، به اندازه بودجه یک دانشگاه بزرگ نیست.

کاظمی‌نژاد بیان کرد: نمی‌گوییم که اثرگذاری دانشگاه‌ها در کشور کم است، اتفاقاً اثر بسیاری دارد زیرا فناوران خروجی دانشگاه هستند اما نباید به این معنا باشد که فارغ‌التحصیل دانشگاه را رها کنیم. پدر پارک علم و فناوری وزارت علوم است اما دست خود را به سمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دراز کرده است و این یکی از بزرگ‌ترین نقص‌ها است.

رئیس سابق پارک علم و فناوری خوزستان  تاکید کرد: هر کجا که برای پارک تلاش می‌کردیم زمین بگیریم مربوط به نفت و مسائل این چنینی بود. صنایع بزرگ معضلی برای توسعه فناوری استان خوزستان هستند زیرا غالباً اقتصاد دولتی دارند و از آنجا که اقتصادشان دولتی است دغدغه مسئولین نیز صنایع بزرگ است.  

وی افزود: فضای کالبدی پارک علم و فناوری خوزستان ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ مترمربع است و این یکی از بزرگ‌ترین معضلات بود. تمام وقت ما را در این دو سال وقف فضای فیزیکی پارک شد و خوشبختانه موفق شدیم زمین ۲۱ هکتاری را برای پارک علم و فناوری بگیریم.

انتهای پیام   

معاون وزیر علوم: سهم شرکت‌های دانش بنیان در صنعت کشور تنها ۱.۱ درصد است

تاریخ ارسال : 21 اردیبهشت 01

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهم شرکت‌های دانش بنیان در صنعت کشور حدود ۱.۱ درصد و در کشاورزی حدود چهار درصد است که این آمار بسیار ناچیز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی خیرالدین روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس قدیم و جدید پارک علم و فناوری خوزستان در سالن اجتماعات استاد مطهری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه هم اکنون ۴۹ پارک علوم و فناری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱ پارک دانشگاهی است افزود: ۲۲۴ مرکز رشد در کشور فعالیت دارند که در برنامه‌ریزی جدید ایجاد مراکز رشد در تمام شهرستان‌ها دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: حرکت در مسیر توسعه مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان در کشور، حرکت از جز به کل تغییر کرده است که بر این اساس ابتدا مراکز رشد، سپس پردیس‌های فناروی و نوآوری و در نهایت ایجاد پارک های علم و فناروی دانشگاهی پیگیری می‌شود.

وی افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد فناوری در کشور وجود دارد که از این تعداد تنها حدود ۱۵ درصد یعنی یک هزار و ۷۰۰ شرکت، دانش بنیان است.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۶ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان هم اکنون در کشور وجود دارد که با هدفگذاری ایجاد ۴۰۰ هزار شرکت دانش بنیان فاصله بسیار دارد.

وی با اشاره به ایجاد دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی در مشهد افزود: سهم کشاروزی در تولید ناخالص ملی حدود ۱۸ درصد است که از این مقدار سهم شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی تنها چهار درصد است.

وی همکاری میان همه بخش‌های خوزستان برای توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری این استان را ضروری دانست و ادامه داد: باوجود تلاش صورت گرفته برای توسعه پارک علم و فناوری خوزستان، وضعیت این استان در این زمینه هیچ تناسبی با ظرفیت‌های آن ندارد.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد پردیس فناوری و نوآوری در دانشگاه شهید چمران با مشارکت پارک علم و فناوری استان با تخصیص ۶ هکتار زمین و پیگیری احداث برج فناوری از جمله موضوع‌های مهمی است که در خوزستان پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای تحقق شعار سال، ادامه داد: تشکیل ستاد اقتصاد دانش بنیان در استان‌ها با ریاست استانداران به تمام استان‌ها از طریق وزارت کشور ابلاغ شده است ضمن اینکه پس از نامگذاری شعار امسال توسط رهبر معظم انقلاب، قرارگاه ویژه شرکت‌های دانش بنیان در کشور در حال ایجاد است.

خیرالدین، با اشاره به برنامه ریزی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، برای تشویق اعضای هیات علمی در ورود به حوزه فناوری گفت: برای ترغیب اساتید دانشگاه در ورود به عرصه‌های تولید و فناوری پنج پایه تشویقی مازاد بر آنچه موجود است برای اساتید فعال دراین زمینه ایجاد شده است ضمن اینکه اساتید فعال در حوزه علم و فناوری می‌توانند از این فعالیت ها به عنوان جایگزینی برای مقاله‌های علمی نیز استفاده کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های صنعتی، در حوزه علوم انسانی فناوری نرم، و در رشته‌های هنر و معماری شرکت‌های خلاق وجود دارند و این موجب شده تا امکان فعالیت استادان رشته‌های مختلف در حوزه علوم و فناوری دانش بنیان فراهم باشد.

معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به اجرای طرح دستیار فناوری در کشور گفت:  بر اساس این طرح دانشجویان علاقمند به فعالیت در حوزه فناوری می‌توانند همزمان با تحصیل، ۶ ماه در شرکت دانش بنیان یا واحد فناور آموزش ببیند که برای دانشجویان کارشاسی ۱۰ میلیون ریال، کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون ریال و دکترا ۳۰ میلیون ریال به عنوان حقوق پرداخت می‌شود که این طرح نیز ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه نگران اشتغال دانش بنیان در کشور هستیم ادامه داد: به منظور هدایت رساله‌ها و پایان نامه‌های دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد در حوزه فناوری رقمی بین ۳۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال در حوزه فناوری و نوآوری در اختیار پارک هاب علم و فناوری قرار گرفته است که با وجود ابلاغ متاسفانه به دلیل کار رسانه‌ای کم، بخش زیادی از اساتید و دانشجویان اطلاعی از این طرح دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اسفند سال ۱۴۰۰ با صدور حکمی ضمن تقدیر از ایرج کاظمی نژاد رییس سابق پارک علم و فناوری خوزستان، راضی جلالی را به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید پارک علم و فناوری این استان منصوب کرد.

محمد راضی جلالی (زاده سوسنگرد _۱۳۴۷) دارای مدرک دکترای تخصصی کلینیکال پاتولوژی، عضو هیات علمی با مرتبه استادی دانشگاه شهید چمران اهواز است و پیش از این تصدی معاونت‌های اداری، مالی و دانشجویی و همچنین عضویت در هیات ممیزه این دانشگاه را برعهده داشته است. اظمی‌نژاد رییس سابق پارک علوم و فناوری خوزستان از تیر ۱۳۹۸ با حکم وزیر علوم وقت ریاست این پارک را به عهده داشت.

در این آیین همچنین از جایگاه علمی و شخصیتی مرحوم حجت الاسلام سیدمحسن شفیعی نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های خوزستان تقدیر شد.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان معارفه شد

تاریخ ارسال : 21 اردیبهشت 01

آیین تکریم و معارفه رییس سابق و جدید پارک علم و فناوری خوزستان روز چهارشنبه با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار و در آن ضمن تقدیر از ایرج کاظمی نژاد، راضی جلالی به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید پارک علم و فناوری این استان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس پارک علم و فناوری خوزستان در این آیین با اشاره به ایجاد ستاد اقتصاد دانش بنیان و تشکیل قرارگاه تحقق شعار سال در خوزستان گفت: حدود ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان شهرک های صنعتی خوزستان تعطیل هستند که این شرکت ها توسط شتابدهنده‌ها شناسایی و بستر لازم برای فعال سازی آنها در حال انجام است.

راضی جلالی ادامه داد: با پیگیری مدیریت سابق پارک علم و فناوری خوزستان، تفاهم‌نامه اختصاص زمینی با وسعت ۶ هکتار برای احداث پارک در دانشگاه شهید چمران نهایی شده است که با اجرایی شدن آن بستر لازم برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی فراهم می‌شود.

وی افزود: دانش بنیان کردن صنایع بزرگ خوزستان، اصلاح قوانین بالادستی، تلاش برای ارتقای صادرات محصولات دانش بنیان، حذف موازی کاری، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای خوزستان و همچین اشتغال زایی در شرکت‌های دانش بنیان از جمله اهدافی است که در دوره مدیریت جدید پیگیری می‌شود.

 

مراکز نوآور رشد خوزستان در ۲ سال ۲ برابر شد

رییس سابق پارک علم و فناوری خوزستان نیز در این آیین با اشاره به حدود ۲ سال فعالیت خود به عنوان رییس پارک علوم فناوری خوزستان گفت: تعداد مراکز نوآوری رشد خوزستان در ۲ سال گذشته ۲ برابر رشد داشته است ضمن اینکه تعداد شتاب دهنده‌های این پارک به عنوان نیروهای محرک این عرصه در این مدت رشد چشمگیری داشته‌اند.

ایرج کاظمی نژاد افزود: تعداد شرکت‌های دانش بنیان خوزستان از  ۱۶۷ شرکت در سال ۹۸ به ۲۹۴ شرکت در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است ضمن اینکه افراد شاغل در این پارک به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خوزستان از نظر آمار اشتغال از میانگین کشوری عملکرد بهتری داشته است ادامه داد: به منظور حمایت و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش بنیان در این استان صندوق پژوهش و فناوری خوزستان در مهر ۱۳۹۹ تاسیس شد.

رییس سابق پارک علم و فناوری خوزستان گفت: میزان صادرات در ۲ سال گذشته به دلیل تخصیص ارز ۴۲ هزار ریالی با افت شدیدی روبه رو شد که با حذف این ارز دیگر بهانه‌ای برای آمار پایین صادرات وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پارک‌های علم فناوری از بودجه عمومی ضعیفی برخوردار هستند که باید این موضوع در ادامه این روند با حمایت‌های وزارت علوم اصلاح شود، ادامه داد: مجموع بودجه‌های عمومی کل پارک‌های علم و فناوری کشور به اندازه یک دانشگاه نیست که این روند باید تغییر کند.

کاظمی نژاد با بیان اینکه فضای کالبدی پارک علم و فناوری خوزستان یک هزار و ۸۰۰ مترمربع است گفت: تامین ۲۰ هکتار زمین پس از ۲ سال تلاش مستمر برای احداث پارک علم و فناوری خوزستان و همچنین تخصیص پنج هزار متر مربع برای احداث برج فناوری استان از جمله زیرساخت هایی است که مقدمات آن فراهم شده و در مدیریت جدید باید با جدیت پیگیری شود.

وی ادامه داد: نبود امکانات برای حمایت از نخبگان، مهاجرت نخبگان به خارج استان، وجود صنایع بزرگ دولتی و احساس بی نیازی برای ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان از جمله مشکلات این پارک در خوزستان است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اسفند سال ۱۴۰۰ با صدور حکمی ضمن تقدیر از ایرج کاظمی نژاد رییس سابق پارک علم و فناوری خوزستان، راضی جلالی را به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری این استان منصوب کرد.

در این آیین همچنین از جایگاه علمی و شخصیتی مرحوم حجت‌الاسلام سیدمحسن شفیعی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های خوزستان تقدیر شد.

تاسیس پردیس مشترک علم و فناوری خوزستان فرصتی برای توسعه اکوسیستم فناوری

تاریخ ارسال : 11 اردیبهشت 01

در نشستی که با حضور رییس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد کشور، رییس دانشگاه آزاد اهواز و رییس پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد بر استفاده حداکثری از ظرفیت اساتید دانشگاه های آزاد خوزستان در پردیس مشترک علم و فناوری خوزستان تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، این نشست که صبح امروز 11 اردیبهشت در محل دفتر رییس دانشگاه آزاد اهواز برگزار شد تاسیس پردیس مشترک علم و فناوری خوزستان با توجه به ظرفیت های گسترده دانشگاه آزاد، به عنوان فرصتی برای توسعه اکوسیستم فناوری خوزستان عنوان شد.

متمرکز سازی شرکت های حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع جانبی وهمچنین استقرار و توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه و سایر حوزه‌های مرتبط در این پردیس با بهره گیری از ظرفیت اساتید و محققان دانشگاه آزاد خوزستان از جمله اهداف توسعه ای برای پردیس مشترک علم و فناوری خوزستان است.

گفتنی است: این قرارداد روز چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401 به امضای دکتر راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری خوزستان و دکتر افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان رسید.

استفاده حداکثری از ظرفیت اساتید دانشگاه های آزاد خوزستان در پردیس علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 10 اردیبهشت 01

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: استفاده از ظرفیت اساتید و محققان دانشگاه آزاد خوزستان یکی از اهدافی است که در پردیس علم و فناوری خوزستان اجرایی خواهد شد.

دکتر محمد راضی جلالی در حاشیه امضا قرارداد همکاری تاسیس و راه اندازی پردیس علم و فناوری خوزستان، بیان کرد: در راستای توسعه اکوسیستم فناوری در استان خوزستان از تمامی ظرفیت های علمی اساتید، محققان و پژوهشگران دانشگاه ازاد اسلامی در حوزه های تحصصی مرتبط استفاده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تعدد مراکز دانشگاه آزاد در استان خوزستان، همچنین وجود اساتید و محققان در بخش های مختلف در این دانشگاه، این قرارداد می تواند باعث رشد هرچه بیشتر فناوری در استان گردد.

ساختمان علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز بعنوان پردیس علم و فناوری خوزستان برای مدت ۵ سال در اختیار پارک علم و فناوری خوزستان قرار گرفت

تاریخ ارسال : 08 اردیبهشت 01

در راستای امضا قرارداد پردیس علم و فناوری خوزستان انجام شد؛

ساختمان علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز بعنوان پردیس علم و فناوری خوزستان برای مدت ۵ سال در اختیار پارک علم و فناوری خوزستان قرار گرفت

در پی امضا قرارداد همکاری تاسیس و راه‌اندازی پردیس علم و فناوری خوزستان که چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ بین پارک علم و فناوری خوزستان و دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان به امضا رسید، ساختمان مجتمع آموزشی پاسداران(ساختمان سابق علوم تحقیقات) در راستای اجرای این قرارداد برای مدت ۵ سال به پارک علم و فناوری خوزستان واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، متمرکز سازی شرکت های حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع جانبی و همچنین استقرار و توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه و سایر حوزه‌های مرتبط در ساختمان جدید از جمله اهداف توسعه ای برای پردیس علم و فناوری خوزستان است.

همچنین، کمبود فضای فیزیکی که یکی از معضلات استقرار شرکت‌ها در پارک علم و فناوری خوزستان بود با در اختیار قرار گرفتن این مکان، بخشی از نیاز مذکور را مرتفع می‌نماید.

گفتنی است: این قرارداد روز گذشته به امضای دکتر راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری خوزستان و دکتر افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان رسید.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33363670 - 33330372
  • فکس : (061) 33362778
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • انتقادات و شکایات (تماس مستقیم با مدیر حراست)

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 124 داخلی
  • فکس : (061) 33366745
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات